Україна і світ

Слід російської корупції буде помітний й на Олімпіаді-2018, – Atlantic Council

Слід російської корупції буде помітний й на Олімпіаді-2018, – Atlantic Council

В аналітичному центрі Atlantic Council переконані, що тінь російської корупції, пов’язаної з допінг-скандалом на Олімпіаді-2014 в Сочі, тяжітиме й над Зимовими Олімпійськими іграми, що 9 лютого стартують у Південній Кореї.

Про це пише дослідниця аналітичної неурядової організації США Даян Френсіс, інформує “Голос Америки”.

Вона зауважує, що впродовж тривалого часу Олімпійські Ігри, особливо Зимові, надавали Росії підтримку громадськості.

Але після Олімпіади в Сочі та скандальних допінг-викриттів, стало зрозуміло, що корупція найвищого рівня у Росії пустила метастази по всьому суспільству.

Через спонсоровану державою програму, росіяни обманювали, і тепер їх спіймали на цьому.

Документальним фільм “Ікар”, який у 2017-му випустив Netflix, його творці хотіли показати, наскільки легко спортсмени могли роками обманювати своїх суперників у спорті.

Режисер фільму Браян Фоґель найшов радників, які познайомили його з експертом з допінгу Григорієм Родченковим, головою антидопінгової установи в Москві.

Так маловідома стрічка стала спровокувала міжнародний скандал. У ньому Родченков пояснює, що допінг є культурою по всій країні і, що практично кожен спортсмен у кожному виді спорту зазнає постійного хімічного стимулювання.

У фільмі також згадується про те, як відбувалось шахрайство в Сочі.

Дослідниця зазначає, що фільм “Ікар” – це шедевр журналістики, і він дає Кремлю те, на що той заслуговує.

Дивіться відео трейлеру фільму “Ікар”:

9 лютого у Південній Кореї стартують Зимові Олімпійські Ігри 2018. 5 грудня Міжнародний Олімпійський комітет повністю відсторонив від участі в Олімпіаді-2018 Росію. “Чистим” спортсменам дозволили брати участь в Іграх під нейтральним прапором без використання жодної російської символіки.

Джерело Телеканал новини «24»
06.02.2018

Facebook
Close