Місто і регіон

Сквер “Пам’яті Героїв Крут” чи багатоповерхівка: боротьба триває | Ніжин

В Ніжині всім добре відома «скандальна» ситуація з земельною ділянкою по Богдана Хмельницького, 20. Спочатку на ній планувалось будівництво багатоповерхівки, що мало виконувати КП ТОВ «Творець», але на одній з сесій міської ради 2016 року було прийнято рішення віддати землю під облаштування скверу «Пам’яті Героїв Крут. Але, за словами представника ТОВ «Творець» на одній з депутатських комісій було зазначено, якщо припинити право постійного користування і розпочати облаштування скверу, то комунальне підприємство має виконати фінансові вимоги, виплативши суму в розмірі близько 500 000 грн., адже фірма понесла збитки. Обґрунтування такої суми не було надано.

Проте, 1 лютого, Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокурора та визнав недійсним договір про спільну діяльність ТОВ «Творця» та Ніжинского водоканалу, згідно з яким приватною комерційною структурою набуто в користування земельну ділянку, виділену під забудову. Цим договором передбачено, що вихід комунального підприємства із спільної діяльності чи припинення дії договірних відносин з інших причин не порушує обсяг прав приватної структури на використання землі до завершення будівництва. Зважаючи на такі умови підприємець набув право користування на земельну ділянку для будівництва поза конкурсом та відповідних рішень міської ради з суттєвим обмеженням права власності територіальної громади на цей об’єкт.

З метою захисту інтересів держави та недопущення надання землі з порушенням встановленого законодавством порядку місцева прокуратура звернулася з позовом до господарського суду області, який задоволено.

Але на цьому все не закінчилося. 28 березня на засіданні постійної депутатської комісії з бюджетних питань Анатолій Сліпак, який є ініціатором облаштування скверу «Пам’яті Героям Крут», нагадав присутнім, що потрібно виконувати рішення сесії прийняте 2016 року.«Управління житлово-комунального господарства та будівництва має підготувати листа на фінансове управління з потребою виділити кошти на проект скверу. На сесію буде винесено проект рішення на надання нового дозволу, щодо втілення проекту і з цим не треба баритися», – зазначив депутат.
За коментарем ми звернулися до заступника міського голови Григорія Олійника. Він повідомив: «Зараз йде судова тяжба між Ніжинським водоканалом і «Творцем» про визнання договору не дійсним. Суд не завершився – кінцевий результат буде в квітні. До сих пір рішення сесії не  було виконано, адже не припинено право користування ділянки Ніжинським водоканалом. Проект рішення про надання нового дозволу дійсно буде виноситися на сесію, тому що  за цей час сплив термін дозволу на виготовлення землевідведення під сквер «Пам’яті Героїв Крут».
Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!