Місто і регіон

Скільки заробили хакери на атаці на Україну | Ніжин

Вчора, 27 червня, вірус-шифрувальник Petya A захопив інформаційні мережі ряду великих українських компаній. Пізніше він поширився і на мережі невеликих компаній.
Інформатор вирішив з’ясувати, скільки хакери змогли заробити на масованій атаці на інформаційну мережу України.
Як і у вірусу WannaCrypt, який на початку травня атакував комп’ютери по всьому світу, однією з цілей шифрувальника Petya A є вимагання. При зараженні на екранах користувачів висвічується повідомлення, в якому говориться, що комп’ютер розблокують, якщо користувач переведе 300 $ в еквіваленті біткоіни на певний біткоіни-адреса.
Перевіривши цей біткоіни-адреса, ми виявили, що на даний момент хакерам перевели гроші 40 осіб. Таким чином, на рахунку вимагачів виявилося трохи більше 3.64 біткоіни, що при приблизному курсі в 2 510 доларів за біткоіни становить приблизно 9 100 доларів або 230 000 гривен.
За даними користувачів, після оплати грошей на адресу хакерів, вірус не зникне і комп’ютер не розблокують. Попереджаємо: не перекладайте гроші на рахунок здирників, так як це не допоможе відновити роботу комп’ютера.
Крім того, з’ясувалося, що вірус насправді не шифрує дані, а просто псує МБР (master boot record) – набір програмних установок і файлів, які необхідні для відновлення операційної системи при кожному завантаженні Windows. Так що в більшості випадків дані можна відновити безкоштовно. Для цього потрібно просто звернутися до фахівців.

Анастасія Золотарьова

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
28.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook