Україна і світ

Скандальним законом Польща хоче приховати “чорну” сторінку своєї історії: коментар американського експерта

Скандальним законом Польща хоче приховати "чорну" сторінку своєї історії: коментар американського експерта

Серед поляків були й такі громадяни, які співпрацювали з нацистською Німеччиною, видаючи їй євреїв. Тож законом про Інститут національної пам’яті польські політики хочуть усунути з публічних дебатів ганебний розділ їхньої історії.

Таку думку висловив американський соціолог та історик Ян Томаш Ґросс в інтерв’ю німецькому виданню “Welt am Sonntag”, передає “Уніан”.

“Нагадую полякам про занебний розділ їхньої історії. Саме цей розділ прагнуть сьогодні, особливо консервативні політики правого спрямування, усунути з публічних дебатів”, – вважає Ян Томаш Ґросс.

Окрім того, історик нагадав, що екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський перепросив за вбивство євреїв у місцевості Єдвабне.

На думку Яна Томаша Ґросса, наслідком новелізації закону про “бандеризм” може стати обмеження свободи наукових досліджень на тему участі поляків у злочинах Німеччини.

Зараз чимало істориків займається польською співучастю у Голокості. Євреї, які завдяки допомозі поляків могли знайти безпечний притулок, тікаючи від SS, розповідають про те, як їх самих та їхніх побратимів поляки шантажували, били і переслідували,
– пояснив історик.

Тож цілком імовірно, що наслідком закону про Інститут національної пам’яті може стати притягнення до кримінальної відповідальності і євреїв, які нагадуватимуть про факти, “незручні для польської громадської думки”.

Нагадаємо, спікер МЗС Ізраїля Еммануль Нагшон зазначив, що закон про Інститут національної пам’яті забороняє стверджувати про причетність поляків до Голокосту.

Влада Ізраїля планує відкликати свого посла Анни Азарі з Польщі у відповідь на схвалення Сенатом скандального законопроекту.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018

Facebook
Close