Україна і світ

Скандальний обшук у бізнесмена Кохновича під Києвом: начальнику поліції оголошено підозру

Скандальний обшук у бізнесмена Кохновича під Києвом: начальнику поліції оголошено підозру

Генеральна прокуратура підозрює начальника сектору кримінальної поліції Голосіївського управління поліції Києва у тому, що він склав неправдиві покази свідків, які згодом дозволили провести обшук у уродженця Республіки Білорусь Тимофія Кохновича у його будинку під Києвом.

Нагадаємо, до дому підприємця Тимофія Кохновича, біженця з Білорусі, а тепер вже громадянина України, у переддень Нового року вдерлися слідчі Голосіївського райвідділу поліції та спецпризначенці “КОРД”. Загалом 26 здоровезних чоловіків. Діяли швидко та жорстко. Вони прийшли за господарем будинку із санкцією суду на обшук. Підстава – підозра у незаконному зберіганні зброї та боєприпасів. Під час обшуку патрони таки знайшли – у скляній вазочці із дитячими заколками. Це і стало підставою для затримання та тримання під вартою.

Однак ця справ отримала чималий резонанс. Все через запис прихованої відеокамери, який засвідчив, що біля вази, де найшли патрони, довгий час підозріло поводився один з чоловіків, який прийшов разом з правоохоронцями.

Окрім того, сам Кохнович заявив, що правоохоронці вимагали у нього 300 тисяч доларів (згодом зменшили ціну до 50 тисяч доларів), щоб не відкривати справу про екстрадицію його до Білорусі. Попри те, що тепер він громадянин України.

У п’ятницю, 26 січня, прокурором прокуратури міста Києва в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом проведення незаконного обшуку житла уродженця Республіки Білорусь Тимофія Кохновича, оголошено підозру начальнику сектору кримінальної поліції Голосіївського управління поліції ГУ НП в м. Києві.

“Як установлено слідством, вказаний посадовець, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне проведення обшуку у будинку Т. Кохновича, що розташований в с. Іванковичі Київської області, виклав у протоколах допиту свідків завідомо неправдиві показання щодо причетності останнього до вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме до незаконного зберігання зброї та боєприпасів. Вказані протоколи, а також ініціативний рапорт правоохоронця стали підставою для звернення до суду з клопотанням про проведення обшуку житла Кохновича, яке суд задовольнив”, – повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

За результатом досудового слідства посадовцю оголошено про підозру за ч. 2 ст. 384 КК України (складання завідомо неправдивого показання свідка для надання органу, що здійснює досудове розслідування, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення), ч. 1 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) та ч. 2 ст. 162 КК України (незаконне проведення службовою особою обшуку житла).

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Джерело Телеканал новини «24»
26.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close