Україна і світ

Скандал з угорськими паспортами: Будапешт викликав українського посла

Скандал з угорськими паспортами: Будапешт викликав українського посла

Посла України в Угорщині Любов Непоп викликали у Міністерство закордонних справ Угорщини через публікацію сайтом “Миротворець” інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське та угорське громадянство.

Про це повідомляє сайт угорського уряду.

За словами державного секретаря МЗС Угорщини Левенте Мадьяра, виклик українського посла також пов’язаний із петицією, що з’явилася на сайті Верховної Ради, із закликом депортувати всіх громадян України, які мають громадянство України та Угорщини. 

Також, угорська влада “має побоювання”, що Україна планує побудувати військову базу на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною.

Речник також додав, що “антиугорська політика в Україні вийшла на новий рівень”.

“Це список смерті, у ньому перелічені вірогідні вороги України, і раніше тих, хто був у списку, вбивали”, – заявив Мадьяр.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області “персоною нон ґрата” (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

Згодом, очільник міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто загримів до розділу “Чистилище” сайту “Миротворець”. Відправили політика туди через “замах на суверенітет та територіальну цілісність України”.

У чому суть “паспортного скандалу”?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: