Україна і світ

Скандал із угорськими паспортами: Клімкін зробив категоричну заяву щодо списку “Миротворця”

Скандал із угорськими паспортами: Клімкін зробив категоричну заяву щодо списку "Миротворця"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не хоче, щоб “на угорців показували пальцем, як на зрадників”. Голова МЗС рішуче засуджує поширення списків українських держслужбовців та депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Таку заяву голова МЗС України зробив на спільній прес-конференції з головою Товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем. Раніше міністр розповідав про запланований візит до Ужгорода для участі у засіданні Товариства.

Так, Клімкін нагадав, що законодавство забороняє роботу в державних органах осіб з подвійним громадянством. Водночас він наголосив, що публікація списку закарпатців-порушників на сайті “Миротворця” є неприйнятною.

Ми всі прекрасно розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Всі це прекрасно розуміють, і тут питань нема. Але я категорично проти, щоби показувати на угорців пальцем як на зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх в сепаратизмі,
 – сказав міністр.

Голова МЗС України наголошує, що йому невідоме джерело походження даних. Однак, за його словами, перелік українських угорців представлений на сайті, що містить список осіб, причетних до агресії проти України.

“Мене турбує що з’являється порівняння угорців ,які отримали друге громадянство і злочинців, які борються проти України. Ми маємо чітко сказати, що це не одне й те саме”, – заявив міністр.

До слова, нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що українська влада підтримує “кампанію ненависті”, націлену на членів угорської національної спільноти. Сійярто вважає, що інформація про непричетність влади до сайту “Миротворець” є неправдивою.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області “персоною нон ґрата” (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

 

У чому суть “паспортного скандалу”?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

Що таке “Миротворець”?

Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж “агентами Кремля”.

хроніка подій

 • 12 жовт
  2018

  Втручання Росії у ситуацію на Закарпатті створює небезпеку для всієї Європи, – Клімкін

 • 11 жовт
  2018

  На Закарпатті чиновники із паспортами Угорщини почали писати заяви на звільнення

 • 8 жовт
  2018

  Понад 300 чиновників Закарпаття з паспортами Угорщини загриміли до “Миротворця”

 • 29 вер
  2018

  Глава угорського МЗС Сійярто загримів до бази “Миротворця”: подробиці

 • 27 вер
  2018

  Скандал із угорськими паспортами на Закарпатті: у ГПУ розповіли про наслідки

 • 29 вер
  2018

  Скандал з угорськими паспортами на Закарпатті: реакція Порошенка

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: