Україна і світ

Ситник припустив, хто “злив” Демчині інформацію про підготовку йому підозри

Ситник припустив, хто "злив" Демчині інформацію про підготовку йому підозри

Інформація про те, що перший заступник голови СБУ Павло Демчина дізнався про підготовку йому Національним антикорупційним бюро підозри у скоєнні злочину, з’явилась тоді, коли цю справу було передано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це 15 вересня у прямому ефірі 24 каналу заявив очільник НАБУ Артем Ситник.

24 канал повідомляв, що Павло Демчина дізнався про розслідування НАБУ щодо себе і підготовку підозри у скоєнні злочину. Тож заступник голови СБУ вирішив діяти на випередження і подав заяву в ГПУ про те, що детектив НАБУ склав щодо нього повідомлення про підозру на підставі завідомо недостовірних даних. При цьому сама підозра Демчині не оголошувалась.

Згодом НАБУ пояснило, що підозрює Павла Демчину в незаконному збагаченні у зв’язку з придбанням ним дорогих активів за непідтверджені кошти.

В нас не було наміру говорити про цю підозру, аде вийшов пан Демчина і сам про це заявив. Джерела 2 (хто розкрив інформацію Демчині, – ред.): або це НАБУ, або це САП. Але інформація з’явилась після того, як проект підозри був переданий саме в антикорупційну прокуратуру,
– заявив Ситник.

Він також розповів, що розслідування у справі Демчини проводив здебільшого всього 1 детектив НАБУ. А розпочалося це розслідування ще навесні 2017 року.

“Ми у цій справі взагалі не видавали жодної інформації, тому що такі анонси, як робить часто генеральний прокурор, можуть бути формою тиску. А з іншої сторони, це шкодить репутації тим особам (щодо яких проводиться розслідування), тому що ми не впевнені, що буде підозра. І ми даємо вже відповіді на запити тоді, коли комусь вже оголошуємо підозру”, – пояснив голова НАБУ, чому була підготована, проте ще не оголошена підозра Демчині.

Новина доповнюється…

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: