Місто і регіон

Що робити, якщо у правовстановлюючих документах є помилки? | Ніжин

Досить часто громадяни виявляють зустрічаються із проблемою, коли в правовстановлюючих документах невірно написані ім’я, по-батькові, прізвище, місце і час народження. Найпоширенішими є помилки в особистих документах: паспортах, свідоцтвах про народження, трудових книжках, а також у правовстановлюючих документах: свідоцтвах про право власності тощо. Неправильне написання навіть однієї літери в паспорті може спричинити катастрофічні наслідки як для цієї особи, так і для її спадкоємців. Які шляхи вирішення цієї проблеми?
По-перше, під час отримання правовстановлюючих документів варто уважно перевіряти правильність написання особистих даних і одразу вимагати їх виправлення, а у разі виявлення помилки згодом – не відкладати заміну документів, адже це може спричинити безліч негативних наслідків.
По-друге, необхідно звернутися із заявою про внесення відповідного виправлення до органу, що видав цей документ. Якщо такий орган не має можливості внести відповідні виправлення або ліквідований, або в органі державної влади не збереглись архівні документи, то звертайтеся до суду.
По-третє, заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа подається за місцем проживання та має містити таку інформацію : факт и мету встановлення ; причини неможливості одержання або відновлення документів; докази, що підтверджують факт належності документа особі. Це можуть бути інші правовстановлюючі документи , а також показання свідків. Слід пам’ятати, що отримане рішення не замінює правовстановлюючий документ, а лише є підставою для одержання нового документу.
Життєва ситуація: до Талалаївського бюро правової допомоги звернувся чоловік із проханням допомогти реалізувати своє право власності на житло після смерті дружини. Через помилку в написанні імені дружини ( Галина замість Ганна), допущеної в свідоцтві про право власності на житло (квартиру) чоловік не має можливості прийняти спадщину. Відповідно до ст. 256 ЦПК України тільки через суд розглядаються справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів даній особі. Представником заявника у судовому засіданні виступила начальник Талалаївського бюро правової допомоги Яна Мудревська. Заслухавши заявника, його представника, 3 свідків (сусідів) , а також дослідивши додані по справі докази: свідоцтво про народження дружини, свідоцтво про одруження, копії карточки прописки, копія свідоцтва про смерть, свідоцтво про право власності на житло – Талалаївський районний суд , керуючись ст. 212,213,215,256-259 ЦПК України , ст.1218 ЦК України , вирішив задовольнити заяву в повному обсязі.
Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутися до юристів Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 2-40-05) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

З повагою, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ніжинського місцевого центру з надання БВПД О. М. Іванова

 

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close