Місто і регіон

Щоб не потрапити на гачок шахраїв – дізнайтеся їхні схеми!

Щоб не потрапити на гачок шахраїв – дізнайтеся їхні схеми!Поліція нагадує, що на території Чернігівської області активно працюють шахраї. Злочинці використовують різні способи видурювання грошей, вдаються до обману, «грають» на почуттях та людських слабкостях.

Найбільш поширеними є наступні види шахрайств:

1. Телефонні – коли злочинці телефонують (переважно вночі), представляються поліцейькими, лікарями, знайомими ваших родичів.

Одразу ж заявляють про те, що у когось із близьких проблеми із законом (збив людину під час ДТП, спричинив комусь тілесні ушкодження і той помирає у лікарні та ін.), розказують про можливі наслідки у вигляді років за гратами і тут же пропонують «вирішити» проблему перерахувавши певну суму коштів. Не панікуйте і не спішіть виконувати вимоги невідомих вам людей! Поклавши слухавку заспокойтеся і намагайтеся зв’язатися зі своїми рідними щоб перевірити сказане. Окрім цього зателефонуйте за номером «102» і розкажіть подробиці розмови з шахраєм. Це дасть змогу припинити його злочинну діяльність.

2. Інтернет-шахрайства – обман покупців товарів у інтернет-магазинах чи на сайтах оголошень, які добросовісно перераховують кошти на рахунок шахрая, розраховуючи на його порядність, а потім
позбавляються і грошей і зв’язку з таким горе-продавцем. У жодному разі не перераховуйте всю суму коштів за товар, якого не бачили!

Шахраї навмисно виставляють його за заниженою, привабливою ціною. Це пастка! Вимагайте у продавця гарантії та обирайте варіант оплати вартості товару після доставки його поштою. Запам’ятайте, чесні продавці погодяться на такі умови, а шахраї одразу ж відмовляться від договору.

3. Так звані, банківські шахрайства – коли зловмисники під будь-яким приводом намагаються дізнатися реквізити вашої банківської картки (номер, код безпеки, пін-код), після чого знімають з рахунку всі кошти.
Щоб запобігти таким злочинним «сценаріям» у жодному разі нікому не називайте пін-код до свого карткового рахунку! Навіть працівники банку не мають права отримувати у вас таку інформацію! Отримавши
смс- повідомлення сумнівного змісту, де вас, наприклад, повідомляють про загрозу зняття коштів з рахунку, не відповідайте на нього!

Зв’яжіться із найближчим відділенням свого банку або зателефонуйте на номер «гарячої лінії», який міститься на звороті картки. Там ви можете без поспіху отримати всю інформацію по своєму рахунку.
Виявилося, що смс направили шахраї? – негайно повідомте про це до поліції!

На сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України функціонує форма зворотнього зв’язку за посиланням «https://cyberpolice.gov.ua/declare/», де громадяни можуть подавати звернення в разі вчинення відносно них протиправних дій в мережі Інтернет.

«Довіряй, але перевіряй» — приказка, яка актуальна зараз як ніколи!

Джерело: Уездные новости
29.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook