Україна і світ

Що таке овуляція і коли вона настає

Що таке овуляція і коли вона настає

Овуляція – це частина менструального циклу у жінок. Адже щомісяця через гормональні зміни з одного із яєчників виходить зріла яйцеклітина й потрапляє у фаллопієву трубу, де вона стає доступною для запліднення сперматозоїдами. Триває вона 24 години, в цей час жінка має найбільший шанс завагітніти.

Якщо запліднення під час овуляції не відбувається, яйцеклітина просто залишає тіло разом з кров’ю та слизовою оболонкою матки, яка на той момент уже потовщується й готується прийняти запліднену яйцеклітину. 

Ознаки овуляції

Саме ці виділення ви бачите під час місячних. Точно визначити період овуляції не завжди просто, але є декілька ознак, які допоможуть:

– раптовий біль у нижній частині живота, відомий як “міттельшмерц” (у перекладі з німецької “середній біль”). Якщо такий біль нестерпний чи довго триває – це може бути ознакою чогось іншого, тож варто піти до лікаря;

– тупий біль у спині;

– різке зниження температури тіла;

– груди можуть стати більш чутливими;

– слизоподібні виділення зі статевого органу, які нагадують сирий білок курячого яйця;

– підвищене відчуття смаків і запахів.

via GIPHY

Коли відбувається овуляція?

У всіх жінок овуляція відбувається по-різному. Зазвичай вона настає між 11 і 21 днем циклу. Саме у цей період імовірність завагітніти є найвищою.

Симптомом пост-овуляції або так званої лютеїнової фази є перетворення слизоподібних виділень на кремоподібні. Якщо ви не завагітніли – місячні повинні початися приблизно через 14 днів після овуляції.

via GIPHY

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: