Україна і світ

Що Росія очікує від переговорів Волкера та Сурокова по Донбасу та миротворцях: пояснення МЗС РФ

Що Росія очікує від переговорів Волкера та Сурокова по Донбасу та миротворцях: пояснення МЗС РФ

Невдовзі може відбутися чергова зустріч між спецспердставником Держепу США Куртом Волкером та радником президента Росії Владиславом Сурковим щодо розміщення миротворців на Донбасі. Перед цією зустріччю у Росії висунули свої пропозиції.

Заступник керівника МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що від цієї зустрічі у його відомстві очікують зрушення з мертвої точки ситуації щодо розміщення миротворців на Донбасі. Про це він розповів у коментарі виданню “Известия”.

При цьому російський дипломат продовжує відстоювати позицію, що миротворці на Донбасі мають бути лише як охорона спостерігачів ОБСЄ, а не повністю контролювати окуповані території, включно з непідконтрольну Україні ділянку українсько-російського кордону. Таку пропозицію зі сторони США та України у Росії називають “спробою залити старе вино у нові міхи”, і переконують, що таким чином офіційний Київ не планує виконувати мінські домовленості.

“Замість нього весь час висуваються альтернативні ідеї. Я розраховую, що досить інтенсивний діалог по каналу Владислав Сурков – Курт Волкер допоможе зрушити з мертвої точки і буде знайдена схема, яка виявиться прийнятною як для Києва, так – я підкреслюю – і для Луганська та Донецька. Тому що саме вони повинні в прямому діалозі з Києвом визначити подальший хід подій в рамках мінського процесу. Там і амністія, і особливий статус цих територій”, – заявив Сергій Рябков.

Відтак, за словами російського дипломата, зараз не можна говорити, що на зустрічах Волкера та Суркова була вироблена робоча схема. Однак переговори продовжуються.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018

Facebook
Close