Що означає закон про деокупацію Донбасу: пояснення Ірини Луценко

Що означає закон про деокупацію Донбасу: пояснення Ірини Луценко

Джерело Телеканал новини «24»

Закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу направлено на посилення оборони України в зоні АТО. Крім того, особливо важливим його пунктом буде гармонізація змін із зобов’язаннями офіційного Києва за Мінськими угодами.
Таку заяву зробила представник президента України у ВР Ірина Луценко під час погоджувальної ради.
“Сьогодні ми продовжили, і минулого тижня проходили робочі групи із представників депутатів коаліції стосовно нового закону, який пропонується сьогодні, – це закон про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету. Цей закон направлено на посилення спроможності захисту й оборони держави в зоні АТО. Це наші зобов’язання з деокупації Донбасу. Основне його направлення – реінтеграція Донбасу в Україну”, – наголосила парламентар”.
Крім того, вона оприлюднила деякі норми законопроекту.
Які особливі умови? Ми говоримо в цьому законі про правовий статус військових дій, ми говоримо про визнання правового статусу ОРДЛО, ми говоримо про поліпшення соціально-економічного управління з метою вирішення належним чином проблем людей у зоні конфлікту, – свідоцтво про народження, нотаріальні довідки і так далі, закладаємо основи для розробки стратегічного бачення того, як відновити суверенітет і територіальну цілісність над ОРДЛО, – зазначила представник президента у ВР.
Також нардеп наголошує, що особливо важливим пунктом цього законопроекту буде гармонізація змін із зобов’язаннями України за Мінськими угодами та повторне підтвердження того, що Україна виступає за політико-дипломатичне урегулювання конфлікту на Донбасі.
За її словами, необхідність прийняття такого законопроекту викликали останні дії Кремля на Донбасі: легалізація паспортів “ЛДНР”, введення т.зв. “рубльової зони”, конфіскація українських підприємств, а також спроба терористів відтягнути кордон України до так званої зони.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
19.06.2017