Новини Чернігова

Щасливі діти повинні жити в «Казці»: ювілей садочка

Щасливі діти повинні жити в «Казці»: ювілей садочка

Святково одягнені вихователі і не менш урочисті дітлахи – у 37-му садочку іменини. Сьогодні колектив ДНЗ № 37 відзначає 35 років.

Завідувача дошкільного закладу знаходжу на робочому місці. Вона саме готує звіт про досягнення власного колективу та згадує, якими видалися ці 35 років для їхнього закладу: «Я четверта завідувачка за всю історію нашої «Казки», – усміхається Тетяна Середа. – На своїй посаді працюю 11 років. Є і приємні моменти в розвитку нашого дошкільного закладу, а є й не дуже.»

35 років тому цей садочок будували для дітлахів, батьки яких працювали на Чернігівському радіозаводі. Садочок збудували поміж будинків приватного сектору.

Недалеко, в мікрорайоні Лісковиця, тоді планували збудувати кілька багатоповерхівок для тих же працівників радіозаводу, та місце виявилося непридатне для будівництва висоток. А відтак до «Казки» почали записувати малечу мало не з усього міста.

З першого дня відкриття садочка вихователем працює Людмила Мельникова. Вона згадує, як серед зими відкривали перші шість груп малюків: «Я пам’ятаю, як ми все мили і відчищали після ремонту, – розповідає вихователь Людмила Мельникова. – У нас тоді садочок був збудований просто з цегли. Уже пізніше його частково оздобили плиткою. Хоч так і не доробили. Тому тепер у нас частина садочка з плиткою, а частина без».

У садочку розповідають: перші десять років у новому приміщенні не було жодних проблем, та пізніше зненацька почали протікати  каналізація і дах.

«Коли я прийшла до закладу, то в нас туалети на другому поверсі заливали туалети на першому поверсі, – згадує Тетяна Середа. – Тепер туалетними кімнатами ми пишаємося. Вони в нас європейського стилю. З раковинами й унітазами, які дуже зручні для діток. Адже вся наша робота спрямована для малечі та їхнього комфорту».

Нині в садочку понад 250 малюків. Щороку відкривають по одній групі і тепер їх аж 13. Могли б відкрити ще одну, зізнається завідувачка, адже садочок розрахований на 14 груп. Проте в дитсадку немає спортивної зали, тому доводиться жертвувати кімнатами, що їх можна було б використати для навчально-виховного процесу малечі, адже групи в садочку переповнені і охочих записатися до ДНЗ № 37 теж щоразу більшає.

«Спеціальна спортивна зала – це наша давня мрія, – усміхається Тетяна Середа. – У нас дуже якісна спортивна підготовка, фізрук – професіонал. Діти займаються і фітнесом, і футболом, і гімнастикою. Однак кімната маленька і незручна. Хоч у нас є можливість, згідно з проектом, надбудувати ще одну кімнату на другом поверсі».

Пишається завідувачка ДНЗ № 37 своїм колективом: «Наша сила і процвітання – у колективі, – переконує Тетяна Середа. – Тут зібрався справді професійний і відданий дітям педагогічний склад. Відтак у нас працюють три спеціалізовані групи. Педагоги надають освіту дітлахам із психічною затримкою розвитку, із загальним недорозвитком мовлення та діткам із вадами зору. Є й інклюзивна група. До неї ходять двоє особливих діток.»

На свій день народження в садочку не планують помпезних урочистостей і гулянь. Тут започаткували традицію – щороку на день народження садочка кожна група дітлахів разом із вихователями готують відкритий урок. Так педагоги обмінюються досвідом і діляться професійними навичками. Вигадали собі й девіз «Щасливі діти повинні жити в «Казці», тож кожен намагається його дотримуватися.

08.12.2017
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook