Новини Чернігова

Шахраї продовжують «розводити» чернігівців на гроші

Шахраї продовжують «розводити» чернігівців на гроші

Злочинці продовжують використовувати старі перевірені методи обдурювання громадян, хоча поліція регулярно попереджає громадян про шахраїв.

Так, до чернігівки 1936 року народження вночі зателефонував невідомий і повідомив, що її син знаходиться в лікарні, йому потрібна дорога операція. Зухвалий шахрай прийшов до старенької і отримав з її рук 21 тисячу гривень та вироби з жовтого металу (дві обручки та печатку).

Хтось телефонує, що родича затримала поліція або він в лікарні?

Представляються правоохоронцем, лікарем чи знайомим? Терміново вимагають гроші по телефону? Не піддавайся на обман, перевір інформацію, телефонуй 102!

Ще двоє потерпілих від шахрайських оборудок жителі Чернігова.

Так, до 54-річної чернігівка зателефонував невідомий і, представившись працівником банку, вивідав реквізити й особисту інформацію її картки. В подальшому з рахунку потерпілої зникло 3700 гривень.

57-річний чернігівець теж повірив приємному голосу зі слухавки. Псевдо-представник служби безпеки банку, під приводом контр дій від несанкціонованого зняття його грошових коштів, запропонував жертві назвати реквізити своїх кредитної та зарплатної карток. Через мить чоловік втратив 3 тисячі гривень.

Питають по телефону термін дії картки, код безпеки на зворотному боці картки, банківські паролі з SMS? Не повідомляйте, це шахраї!

Характерно, що цього разу жертвами аферистів стали не старенькі дідусі чи легковірні бабусі, а молоді і, здавалось би, грамотні та обізнані молоді люди.

Так, 33-річна чернігівка, маючи бажання купити дорогий телефон, знайшла оголошення про його продаж в одному з Інтернет-магазинів. Але, перерахувавши продавцю гроші, більш як 10 тисяч гривень, замість замовленого отримала старий непрацюючий мобільний телефон. Наразі зв’язок з продавцем відсутній.

Аналогічно постраждав і 36-річний чоловік через той же самий Інтернет-ресурс захортів придбати автомобіль. Знайшовши потрібну модель, добросовісно перерахував передоплату (майже 50 тис.грн.) на картку продавця, але автомобіль не отримав.

В обох випадках гроші перераховувалися на банківські картки, з конкретними іменами і прізвищами, але це не завадило аферистам після скоєння злочину зникнути.

В обох випадках за фактами скоєння злочину відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Поліція шукає зловмисників, а громадян попереджає:

Ви замовили товар на сайті Інтернет-оголошень? Розраховуйтесь лише після його отримання! Ні в якому разі не перераховуйте завдаток, Це обман!

Володимир Реберг, підполковник поліції начальник Чернігівського відділу поліції

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
27.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook