Місто і регіон

Село Стодоли: пріоритети – дороги та збереження школи | Ніжин

Стодолівська сільська рада 29 березня звітувала перед громадою. Катерина Борисенко працює на посаді голови з червня 2016 року. У зв’язку з тим, що повноваження Стодольського сільського голови Миколи Сандуленка достроково припинені (помер 02.01.2016 року), тут відбулися позачергові вибори. Тож громада на початку вшанувала односельця хвилиною мовчання.

Сільський голова Катерина Борисенко прозвітувала про виконання програми соціально-економічного розвитку територіальної громади в 2016 році, ознайомила присутніх із плановими завданнями розвитку населених пунктів на 2017 рік, охарактеризувала  роботу закладів соціальної сфери, підприємств та установ: школа, два ФАПИ, клуб, пожежна. На території сільської ради два населені пункти: Стодоли та Переходівка. Загальна кількість жителів – 529 (364 та 165). За рік народилася одна дитина, померло -17 чоловік.

Катерини Віталіївна окреслила напрямки своєї роботи, подякувавши всім присутнім за згуртованість громади та розуміння, проінформувала  про першочергові проблеми села, яким необхідно приділити належну увагу: грейдерування та ремонт  доріг, облаштування вуличного освітлення, відновлення роботи пилорами, реконструкція старих електроопор, ремонт пічного опалення у Переходівському фельдшерському пункті. Окремо зупинилась на розмові про благоустрій населених пунктів сільради , зазначивши, що «пишеться» програма благоустрою і стосуватиметься вона упорядкування стихійних сміттезвалищ, очищення їх від відходів, кладовища – від ухабів, а вулиці села – від того й іншого. Також сільський голова закликала активніше виходити на загальну толоку, прибравши не тільки під своїми дворами , а й біля нежилих – сусідських.

Допомагають Стодольській громаді інвестори, які орендують земельні та майнові паї. Присутні на зборах Іван Кобижча, генеральний директор ТОВ «Ніжин Агро» та представник ТОВ «Баришівська зернова кампанія» Олексій Сандуленко звітували перед присутніми про обробіток землі, виплату орендної плати, соціальну допомогу,  надану як жителям,  так і сільраді: розчистка снігу, ремонт пожежного автомобіля, продуктові пайки людям похилого віку, подарунки дітям, оранка городів, фінансова допомога на поховання,  тощо. Стодоли – хоч і не транзитне село, але через нього їдуть і автобуси, і багатотонажки аграріїв, а дорога до села і по селу бажає очікувати кращого. Тому ремонт дорожнього полотна тут – питання актуальне. Зі свого боку, «плече» пообіцяв «підкласти» представник ТОВ «Ніжин Агро», який бажає профінансувати частину даного ремонту .

Менеджер Проекту ЄС “Clima East: Збереження та стале використання торфовищ” Василь Толкачов наголосив, що проект «прижився» в районі і розгорнув свою діяльність у декількох напрямках. Виконавчий директор об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Чернігівщина екологічна» Юрій Ткачов зазначив, що у планах у Стодолах відкрити нову лінію по переробці молока, зокрема, його збору від населення. Люди ж у відповідь зазначили: «Створюйте та працюйте, а ми побачимо, що з того вийде!». Громада з осторогою зустріла пропозицію, бо «лоба набито». Два роки вже чекають своїх коштів від Бобровицького молокозаводу, кажуть : «Нас ошукали! Два місяці здавали молоко, а свого приробленого так і не побачили».

По мірі того, як засідання тривало, проблеми мешканців громади повставали одна за одною. Були нарікання на незадовільну якість телефонного зв’язку, проблеми з оплатою за електроенергію (донарахування у платіжках), неякісного функціонування клубу, який відкривається вряди-годи… Люди скаржилися і на те, що вантажівки «АгроЛісу» навпрошки їздять пайовими полями. Що до озвучених проблем, присутні представники району дали активу поради, як позбутися того чи іншого, що робити з питаннями, які зайшли в «глухий кут». Розповіли також про реформу децентралізації в районі, чим присутні предметно цікавилися. На численні запитання присутніх відповів також інспектор відділу поліції Володимир Степа.

Заступник голови районної ради Наталія Березка  подякувала за роботу депутату районної ради, директору Стодольської школи Дмитру Примаку. Вона зазначила: «З боку районної  ради ми завжди націлені на допомогу і сільській раді, і місцевим депутатам. Зокрема, у районній раді є представник із вашої громади – це Дмитро Примак, крім того, що він гарний директор школи , він відповідальний депутат, який відвідує кожні сесії, працює плідно». Також Наталія Березка прозвітувала, що вдалося зробити по району, як-то кажуть, не тільки голосуючи руками. «Один в полі не воїн, тож хочу прозвітувати, що вдалося зробити депутатами усіх рівнів завдяки спільній командній роботі. У 2016 році завдяки депутатським коштам депутатів обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергія Охонька та Миколи Шматка, вдалося забезпечити ліками невідкладної допомоги всі ФАПи району,  на загальну суму  40 тисяч грн. Сподіваюся, що в цьому році робота депутатів в цьому напрямку буде продовжена, і з вашим населеним пунктом зокрема. Так, за сприяння депутата Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергія Охонька,  за рік було встановлено 28 дитячих майданчиків. І про бібліотеки депутат не забуває – поповнює  їхні фонди в деяких селах  району. Також ним було придбано для районної лікарні постільну білизну. Д іти – наше майбутнє, і не зважаючи на те, що в селі народжується одна дитина в рік, дбати та турбуватися про кожного – це пріоритет усіх представників влади. В минулому році депутатському корпусу прийшлося прийняти рішення по закриттю малокомплектної  Бурківської школи, моя позиція –проти. І жодного разу не підніму руку, коли поставатиме питання закриття таких закладів».

Стосовно ж Стодольської школи ( а питання щодо її функціонування скоріше за все буде розглядатися на початку навчального року) , то бачення представників Ніжинської РДА наступне: учні повинні навчатися в класах, де багато учнів, а в таких маленьких школах вони не отримають достатніх знань, в самій Стодольській зараз навчається всього 25 учнів. Громада ж висловила думку проти закриття школи, адже для них (умовно назвемо їх «консерваторами») збереження шкіл, навіть малокомплектних – це необхідна умова для подальшого розвитку українського села. А для інших (нехай вони будуть «практиками»), маленькі школи – це бюджетний тягар і чинник низької якості освіти.

Сьогодні державі байдуже, як і за які кошти створювали сільські школи, як там навчаються. Бо в неї є план. План оптимізації. І цей план – ніщо інше, як економія на дітях. Очевидно, інших варіантів скоротити витрати держбюджету не знаходиться. А може, просто не шукали?

Стодольській школі  більше 100 років. Не беруть органи влади до уваги й той факт, що приміщення школи – у досить непоганому стані. У двох наявних тут корпусах – ідеальна чистота й порядок. Меблі хоч і не дуже нові, але всі відреставровані, натерті до блиску. Своїми силами облаштували навіть невеличку народну світлицю. По завершенню зустрічі батьки проводжали гостей тільки з одним проханням – допомогти зберегти школу. Та чи почують голос громад маленьких сіл ті, хто ухвалює остаточне рішення про закриття навчальних закладів, про нищення і українського села, яке й без того ледве животіє?..

Загалом, зустріч у Стодолах пройшла у діловій та конструктивній атмосфері, продемонструвала єдність поглядів та патріотизм сільчан. Завдання поставлені. Роботу сільського голови громада оцінила «на відмінно». Тепер за словами має бути дія.


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!