Україна і світ

Schott NYC: від форми для льотчиків та моряків – до ікони чоловічого стилю

Що об’єднує легендарного голлівудського актора 50 Джеймса Діна з монстрами панк-року Рамонес і Секс Пістолз, чи зі знаменитим співаком Брюсом Спрінгстіном ? Та те саме, що об’єднувало актора всіх часів і народів Марлона Брандо із байкерами тих самих народів у всіх без винятку епохах. Мотоциклетна шкіряна куртка з блискавкою навскіс.

Вона, як і багато інших речей з чоловічого гардеробу, існує поза системою трендів і модних віянь. У народі її називають Косуха – це абсолютною невиліковна класика. Безумовним взірцем була і залишається шкіряна куртка Перфекто від Schott NYC (Шот еНВайСі). За сто років свого існування цей виробник одягу з Нью-Йорка став поруч з джинсами Levi’s та кедами Converse справжнім уособленням американського стилю. Який, між іншим, не цурається переймати весь світ.

Schott NYC: від форми для льотчиків та моряків – до ікони чоловічого стилю
Рекламний постер Schott NYC

Мало хто сьогодні пригадає, але саме компанії Шотт світ має завдячувати за вшиту в куртки застібку-блискавку. Її брати Шотт стали вшивати у свою продукцію на початку 1920-х, поклавши початок революції у виробництві верхнього одягу. А в 1928 побачила світ і перша модель шкіряної куртки для мотоциклістів – та сама легендарна Perfecto, що забезпечила компанії неймовірний успіх.

Спочатку куртка продавалася в дилерському магазині мотоциклів Harley Davidson Beck на Лонг-Айленді і коштувала всього п’ять з половиною доларів. Ця модель майже відразу стала скажено популярною серед мотоциклістів, а в подальшому, завдяки ідолам американської поп-культури, і серед усіх тих, хто просто хотів відчути себе по-справжньому крутим хлопцем. Образ класичного байкера після цього стало годі уявити без характерної косої шкірянки.

Schott NYC: від форми для льотчиків та моряків – до ікони чоловічого стилю
Легендарна куртка Schott NYC

Косуха Perfecto була так названа на честь улюблених сигар одного із братів-засновників – Ірвіна. Належність курток Шотт до речей із гардеробу справжніх чоловіків підкреслює і той факт, що на початку 1940-х компанія отримали визнання у вигляді великих контрактів з міністерством оборони США.

Шотт одягали військових льотчиків у так звані бомбери, а моряків – у класичні темно-сині бушлати. Військові замовлення все ж ніколи не були основною метою компанії, яка насамперед орієнтувалася на комерційний ринок, і в 1960-х, уже створивши культ навколо своїх курток у себе на батьківщині, Шотт зробили масовані маркетингові атаки на Європу.

Сьогодні компанія має налагоджену мережу дистриб’юторів по всьому світу, а в асортименті, окрім курток, різні чоловічі аксесуари – від ременів до валіз.

Schott NYC: від форми для льотчиків та моряків – до ікони чоловічого стилю
Реклама Schott NYC

Байкерська культура справила дуже великий вплив на американську моду, і яскравий приклад, який це демонструє, – саме шкірянка Шотт Перфекто. Цю мотоциклетну класику й донині вважають золотим стандартом, на який рівняються інші виробники. Якщо вам якимось дивом вдасться знайти вінтажну Перфекто, беріть її не роздумуючи – це велика удача, адже сьогодні це дуже рідкісний екземпляр – такий, як і ви!

Джерело Телеканал новини «24»
05.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook