Україна і світ

Сценарій війни, – лауреат Нобелівської премії миру про ядерну доктрину США

Сценарій війни, – лауреат Нобелівської премії миру про ядерну доктрину США

Нова ядерна доктрина США, опублікована Пентагоном 2 лютого, повертає світ до менталітету холодної війни, що означає конфронтацію Вашингтону та Москви.

По суті, США оприлюднили “сценарій ядерної війни”, стверджує австралійський лауреат Нобелівської премії миру Тілман Рафф, засновник і голова Міжнародної кампанії за заборону ядерної зброї (ICAN), передає The Guardian.

“Ми повернулися до ядерної війни”, – прокоментував публікацію ядерної доктрини Штатів Рафф.

Натомість, на думку екс-посла США в Росії Майкла Макфола і колишнього старшого директора Ради національної безпеки США Джона Волфстала, Америка та її союзники змушені розробляти ефективніші стратегії стримування російської агресії, як це було у часи холодної війни, пишуть експерти у спільній статті для The Washington Post.

Автори публікації нагадали, що “Путін анексував Крим, спровокував війну на сході України, в ході якої загинуло понад 10 тисяч осіб, втрутився у конфлікт у Сирії на боці безжального диктатора Асада і порушив суверенітет США, намагаючись вплинути на вибори”.

Таким чином, Америка “повинна і далі (…) формувати стратегічний ядерний ландшафт шляхом жорсткого, принципового і ефективного контролю над озброєннями”, зауважують Макфол і Волфстал.

Нагадаємо, у грудні минулого року глава Білого дому Дональд Трамп проголосив нову стратегію національної безпеки США, в якій Росію та Китай названо найголовнішими супротивниками Штатів. 2 лютого була опублікована і нова ядерна доктрина Штатів. В документі зазначається, що Росія погрожує першою нанести “обмежений ядерний удар”. У відповідь американці теж обіцяють використати ядерну зброю.

Іранський лідер Хассан Рухані розкритикував нову ядерну політику США, заявивши, що вона “безсоромно” загрожує Росії смертельною зброєю.

Джерело Телеканал новини «24»
06.02.2018

Facebook
Close