Україна і світ

СБУ знайшла чергові докази російських кібератак на важливі об’єкти інфраструктури України

СБУ знайшла чергові докази російських кібератак на важливі об'єкти інфраструктури України

Служба безпеки України отримала чергові докази агресивних кібератак організованих російськими спецслужбами проти України з використанням підконтрольного хакерського угруповання відповідального за проведення протягом 2015-2017 років кібератак на об’єкти інфраструктури України відомих як BlackEnergy та NotPetya.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що спецслужба зафіксувала нову цілеспрямовану атаку на інформаційно-телекомунікаційні системи державних органів України. Під час атак хакери використали нове програмне забезпечення за допомогою якого можна віддалено керувати операційною системою, копіювати файли, стежити за діями користувачів та перехоплювати паролі.

Зафіксовано використання окремих інструментів, що належать цьому хакерському угрупованню, які були виявлені під час розслідування попередніх кібератак. Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки СБ України встановлені об’єкти вказаної кібератаки, надано допомогу в локалізації її наслідків та мінімізації кіберзагроз ІТ-інфраструктурам органів державної влади,
– йдеться у повідомленні.

Проведене розслідування дозволило виявити, що ці комп’ютерні віруси є оновленими версіями бекдору Industoyer. Спеціалісти СБУ звернули увагу на низку характерних ознак та на схожість програмного коду вірусів.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: