Україна і світ

Самогубство хорватського генерала в Гаазі: як Праляк міг пронести отруту в зал суду

Самогубство хорватського генерала в Гаазі: як Праляк міг пронести отруту в зал суду

29 листопада хорватський генерал Слободан Пральяк наклав на себе руки, випивши отруту під час засідання Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії. Суд у Гаазі засудив лідера боснійських хорватів до 20 років в’язниці за військові злочини і злочини проти людяності.

Після резонансного самогубства міжнародну спільноту цікавить два питання: як Слободану Пральяку вдалося пронести отруту в зал суду та де він міг її дістати, адже генерал здався до Гааги у 2004 році і до 2006 року пробув під домашнім арештом, а потім був узятий під варту включно до 29 листопада, пише La Vanguardia.

Видання зауважує, що за весь час засідання ніхто не помітив, що генерал тримав у руці пляшечку з отрутою.

Дивіться відео, як хорватський генерал Слободан Пральяк випив отруту в суді:

За інформацією Associated Press, у залі Гаазького суду безпеку гарантують тими ж заходами, що і в аеропортах. Натомість сербський адвокат Тома Філа запевняє, що охоронці трибуналу перевіряють металеві предмети і конфіскують мобільні телефони, але не звертають особливої уваги на “таблетки та рідини в невеликому обсязі”, йдеться у публікації.

Іспанська газета нагадує, що це вже третє самогубство осіб, які перебували під вартою МТКЮ. Так, у 1998 році звів рахунки із життям у своїй тюремній камері хорватський серб Славко Докмановіч, а через 8 років те ж саме зробив колишній сербський лідер Мілан Бабич.

До слова, нідерландські прокурори розпочали розслідування щодо резонансного самогубства хорватського генерала Слободана Праляка у Гаазькому трибуналі, аби з’ясувати, хто дав Праляку отруту та яким був склад смертельної речовини.

Джерело Телеканал новини «24»
30.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook