Україна і світ

Саакашвілі закликав Меркель завадити Порошенку “розвалити” Україну, – Bild

Саакашвілі закликав Меркель завадити Порошенку "розвалити" Україну, – Bild

Позбавлений українського громадянства екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель із проханням втрутитися у внутрішньополітичну ситуацію в Україні. На думку скандального політика, якого 12 лютого видворили з території України в Польщу, без втручання ЄС Петро Порошенко приведе Україну до краху.

Про це Саакашвілі розповів для кореспондента Bild у Варшаві.

Якщо Європейський союз і, в першу чергу, канцлер Ангела Меркель нарешті не зроблять що-небудь, Україна розвалиться. Порошенко руйнує цю країну, і він хоче позбутися мене, тому що я викриваю корупцію,
– заявив колишній голова Одеської ОДА в інтерв’ю для німецького видання.

Саакашвілі додав, що хоче знову повернутися в Україну законним шляхом: 18 лютого його політична сила “Рух нових сил” оголосила про проведення чергових демонстрацій за відставку Порошенка, йдеться у статті.

Політик також пояснив, яким чином був змушений покинути Україну та хто його видворив. “У кафе в Києві на мене напали люди в масках, потягли, погрожували і в приватному літаку привезли до Польщі. За цією акцією стоїть корумпований український президент Порошенко”, – запевнив колишній лідер Грузії.

Нагадаємо, 12 лютого у Києві в ресторані “Сулугуні” Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Літаком доставили Саакашвілі у Варшаву. Сам Саакашвілі уже заявив, що не має наміру просити в Польщі політичного притулку.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з президентом.

10 вересня 2017 року відбувся так званий “прорив” Саакашвілі через польсько-український кордон, коли він повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю. Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця, однак, йому відмовили.

Окрім того, ГПУ підозрює Саакашвілі у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close