Україна і світ

Саакашвілі подав до суду за фактом свого видворення до Польщі

Саакашвілі подав до суду за фактом свого видворення до Польщі

Видворений до Польщі лідер партії “Рух нових сил” Міхеїл Саакашвілі подав позов до Окружного адмінсуду Києва проти Державної міграційної служби, Адміністрації Держприкордонслужби та Міністерство внутрішніх справ.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану “Сулугуні” в Києві, затримали там Саакашвілі і відправили його чартерним літаком у Варшаву. У ДПСУ пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

Позивач просить суд визнати незаконними дії відповідних структурних утворень ДМС, ДПС та МВС від 12 лютого 2018 року щодо виконання рішення про повернення Міхеїла Саакашвілі до країни попереднього перебування,
– мовиться у повідомленні прес-служби суду.

“Також позивач просить суд зобов’язати відповідне структурне утворення Державної міграційної служби скасувати це рішення”, – зазначили у суді.

Наразі суд розглядає питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що Саакашвілі нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта.

10 вересня 2017 року відбувся так званий “прорив” Саакашвілі через польсько-український кордон, коли політик повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адмінсуд Києва та Київський апеляційний адмінсуд відмовили йому в цьому.

Джерело Телеканал новини «24»
14.02.2018

Facebook
Close