Україна і світ

Росію можуть вигнати з Ради Європи: Генсек розповів про наслідки для росіян

Росію можуть вигнати з Ради Європи: Генсек розповів про наслідки для росіян

За період членства Росії у Раді Європи в країні змінилось ставлення до ув’язнених. Однак якщо Росія вийде з організації, то громадяни країни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд “Європейська правда”.

Так, говорячи про співпрацю Ради Європи та Росії, Ягланд виділив саме питання ставлення до ув’язнених та стану в’язниць. На його думку, ситуацію у країні вдалося покращити.

Коли Росія вступила до Ради Європи, там було мільйон ув’язнених, у жахливих умовах. І після того як багато ув’язнених позивалися до ЄСПЛ, після того, як були винесені рішення, які Росія, до речі, виконала – кількість ув’язнених там зменшилася, а умови утримання покращилися,
– пояснив він.

Ягланд вкотре наголосив, що наслідком подій цього тижня у ПАРЄ, скоріш за все, стане виключення Росії з організації.

“Я вже пояснив, що неуникно буде результатом подій, які тут відбулися. Мені дуже шкода, що це відбувається”, – наголосив політик.

За словами Ягланда, якщо Росія вийде з Ради Європи, то її громадяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини.

Ми не зможемо застосовувати інші механізми – як, припустимо, механізм спостереження за умовами у російських в’язницях, який був настільки важливим,
– додав політик.

Генсек наголосив, що не хотів би, щоб країни-учасники організації “сповзли до ситуації, коли в Європі утвориться величезна розділова лінія”.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. Окрім того, генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд заявив, що Росію можуть виключити з Ради Європи, бо вона не сплачує внесків у бюджет організації. 

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та “фактичне управління” цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв’язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке Рада Європи?Це міжнародна організація у європейському просторі, до якої входять 47 держав-членів. Членство відкрите для усіх європейських держав, якщо вони визнають принцип верховенства права. До структури Ради Європи входить Комітет Міністрів, Парламентська асамблея Ради Європи та Європейський суд з прав людини. Дорадчими органами в організації є Венеційська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, та конгрес місцевої та регіональної влади Європи – консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади. Один з найбільших успіхів Ради це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

 

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: