Україна і світ

Росія продовжує дестабілізувати пострадянські країни – на черзі знову Молдова

Росія продовжує дестабілізувати пострадянські країни – на черзі знову Молдова

У найближчі роки воєнного загострення слід очікувати не тільки на західних, або північних кордонах. Бути готовими до рішучої оборони слід також і на півдні – у сонячній Бесарабії.

Доба сепаратизму не тільки не закінчується. Вона розвивається і кожного року дивує нас новими мутуючими огидними формами.

За 30 останніх років, з самого ще тільки початку розпаду СРСР Москва поступово видумувувала, послідовно підживлювала, а потім у необхідний момент підпалювала сепаратизм вже у добрій половині колишніх республік Союзу.

І схоже на те, що тепер підходить черга Молдови. Невелика країна вже багато років докладає надзусиль аби остаточно відірватись від колишньої московської метрополії і взяти курс на Європу. Росія в свою чергу робить усе можливо для того, щоб втримати Молдову, а у випадку чого – просто розірвати навпіл.

Голови вже декількох молдавських населених пунктів підписали декларацію про об’єднання з Румунією.

Схід Молдови вже багато років фактично окупований росіянами. В невизнаній “Придністровській республіці” офіційно розташований російський військовий контингент.

На півдні країни – територіальне об’єднання Гагаузія, представники якого із кожним роком знову і знову вимагають розширення прав своєї автономії.

В самій Молдові із кожним місяцем зростає градус внутрішніх політичних суперечок за вибір стратегічного вектору прямування й розвитку країни між сходом і заходом. Апогеєм цих суперечок мають стати наступні парламентські вибори, що відбудуться вже в поточному 2018 році.

Це сумно визнавати, але сьогодні Росія віртуозно вміє використовувати внутрішні політичні суперечки інших країн для того, щоб дестабілізувати їх і перегравати ситуацію, котра нібито мала б скластись не на користь РФ за усіма цивілізованими демократичними правилами. Ми добре знаємо це вже на власному гіркому досліді. А тому у найближчі роки маємо бути надмірно уважними тепер також і на своїх південно-західних кордонах.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close