Україна і світ

Росія планує контрабанду вугілля з Донбасу до Туреччини: волонтери описали схему

Росія планує контрабанду вугілля з Донбасу до Туреччини: волонтери описали схему

Росія планує поставляти вугілля з окупованих територій Донбасу до Туреччини через грузинський порт Очамчира. Цей порт перебуває під контролем самопроголошеної Абхазії.

Про це повідомляє Inform Napalm із посиланням на члена “торгово-промислової палати Абхазії” Сергія Ладарію.

Волонтери пояснили причини, чому кремлівські куратори обрали саме таку схему контрабанди.

“По-перше, це дає можливість російським портам уникати міжнародних санкцій, які можуть бути ініційовані Україною або українськими компаніями; по-друге, експорт вугілля через порт Очамчира буде складно відстежити. За міжнародними нормами – це порт грузинської юрисдикції, він закритий для заходу іноземних суден”, – пояснили в Inform Napalm.

Там також зазначили, що вугілля, яке завантажується в Очамчирі, можна позиціонувати на зовнішніх ринках як видобуте в самій Абхазії. Адже відомо, що вугільне родовище у Ткварчелі з розвіданими запасами близько 4 мільйонів тонн експлуатувалося ще з часів СРСР.

“По-четверте, свою роль відіграють історико-політичні зв’язки між Абхазією і Туреччиною. Як відомо, абхазька діаспора в Туреччині існує з часів Османської імперії і становить, за різними даними, від 300 до 500 тисяч осіб, перевищуючи населення самої Абхазії”, – пояснили волонтери.

Зазначається, що в порту Очамчира базуються кораблі берегової охорони Прикордонної служби ФСБ росії, а в перспективі можуть з’явиться і російські крейсери.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close