Україна і світ

Росія підступно використала німецьких політиків у своїх цілях, – український посол про візит депутатів АдН до Криму

Росія підступно використала німецьких політиків у своїх цілях, – український посол про візит депутатів АдН до Криму

Депутати із партії “Альтернатива для Німеччини” незаконно потрапили до анексованого Криму через територію Росії. Україна не може терпіти такі порушення свого суверенітету. Цей “візит” – свідчення того, що Кремль підступно використав парламентарів із AfD у своїх цілях.

Про це після зустрічі із представниками партії “Альтернатива для Німеччини” в Дюссельдорфі в інтерв’ю для Westdeutsche Zeitung заявив посол України у ФРН Андрій Мельник.

“Глава фракції АдН наголосив, що це був приватний візит, проте зовсім приватним він, звичайно, не був. Політики закутувалися у прапор партії і роздавали візитки, вони робили політичні заяви, які ніяк не пов’язані з приватною поїздкою і порушують інтереси та територіальну цілісність України”, – прокоментував український дипломат розмову із німецькими політиками.

На думку Мельника, теми незаконної анексії Криму та війни на Донбасі не можна розділяти, адже після чотирьох років дипломатії війна все ще триває, а щодо півострова досі немає навіть формату переговорів. Однак, без сумніву, канцлер Німеччини Ангела Меркель зіграла велику роль у спробах вирішити конфлікт між Росією та Україною, тому наразі важливо, щоб санкції проти РФ не були скасовані. Це може обернутися серйозними наслідками і для ФРН, додав посол.

У цьому ключі висловлювання голови партії “Вільна демократична Німеччина” (FDP) Крістіана Лінднера або президента ФК “Баварія” Улі Генесса, які хочуть “залишити у спокої” кримське питання, щоб почати переговори з Москвою щодо інших тем, – це “ілюзії, які не мають нічого спільного з сумною дійсністю”, переконаний Мельник.

Якщо солідарність Заходу в питанні військової агресії Росії проти України зникне, не виключено, що тоді буде повернення до реваншизму і в України з’явиться необхідність у власній ядерній зброї,
– застеріг український дипломат.

Нагадаємо, у суботу, 3 лютого, до анексованого Криму прибула делегація парламентаріїв Німеччини. Члени цієї делегації у відповідь на обурення України щодо незаконної роботи на півострові німецьких компаній заявили, що німецький бізнес повинен сам вирішувати, з якими регіонами йому працювати.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close