Україна і світ

Росія йде на поступки щодо миротворців на Донбасі, – Волкер

Росія йде на поступки щодо миротворців на Донбасі, – Волкер

Російська позиція щодо присутності на Донбасі “блакитних шоломів” ООН зазнала змін, стверджує спецпредставник Сполучених Штатів в Україні Курт Волкер.

Про це йдеться в статті Наталії Лебідь для сайту “24”.

Як вже повідомлялося, 26 січня відбулася чергова зустріч спецпредставника США Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Зустріч мала місце в Об’єднаних Арабських Еміратах, в Дубаї. Перед тим Волкер відвідав Київ, де провів низку перемовин з українськими чиновниками та представниками депутатського корпусу.

А вже у понеділок, 29 січня, Курт Волкер зробив важливу та несподівану заяву. Росія вже не виключає можливості розгортання миротворчої місії ООН по всій території Донбасу, включаючи російсько-український кордон, зазначив він.

Так, є бажання вбачати ширший мандат для миротворчих сил, ніж лише захист спостерігачів, включаючи доступ до усієї території конфлікту, у тому числі прилеглої до міжнародного кордону,
– заявив Волкер.

Він додав, що цього разу під час його переговорів із Сурковим у Дубаї російська сторона була більш відкритою у питанні розміщення миротворців на Донбасі.

“Ми не представили конкретний план. Ми мали дискусію, як це можна реалізувати на практиці. Ви повинні мати миротворчі сили на всій території, відтак, лише за такої умови буде можливість провести вибори. І це буде одним із завдань миротворчих сил, щоб гарантувати безпеку виборів”, – додав спецпредставник США в Україні.

Джерело Телеканал новини «24»
02.02.2018

Facebook
Close