Україна і світ

Ризик ескалації не обмежується Україною, – американський експерт про надання Києву “Джевелінів”

Ризик ескалації не обмежується Україною, – американський експерт  про надання Києву "Джевелінів"

Напруження на територіях, близьких до кордону з Росією, залишається таким самим, відтак надання Україні “Джевелінів” зрівняє шанси обох сторін.

Таку думку висловив дослідник Центру ініціатив з нових загроз Ендрю Бостон, передає “Голос Америки”.

“Танки не використовувались на початку незаконної анексії Криму, що відбулась після протестів і втечі Януковича з України. Потім, коли приховані дії Росії на Донбасі переросли у звичайну війну, почали використовуватись танки та артилерія. Саме тому необхідна протитанкова зброя, така як “Джевеліни”. Посилення здатності України захистити себе від російських танків має зрівняти шанси обох сторін”, – підкреслює він.

За його словами, у разі подальшого нападу Росії, “Джевеліни” забезпечать, що витрати Росії зростатимуть.

“Росія продовжує ескалацію не тільки в Україні, але і в регіоні. Тому надання зброї є сигналом підтримки та відданості. У разі подальшої російської агресії, у Сполучених Штатів залишиться небагато можливостей демонструвати підтримку, уникаючи прямої участі в конфлікті”, – додає експерт.

Крім того дослідник Центру ініціатив з нових загроз зауважив, за часів адміністрації Обами, в США побоювались, що надання зброї Україні може спонукати Росію націлитись на нові території, наприклад, Маріуполь.

“Цього року – рік виборів в Росії, і Кремль не може дозволити, щоб до Росії повертались трупи молодих військових. Однак, ризик ескалації не обмежується Україною, і Росія може обирати як і де їй відповісти, переконаний дослідник”, – резюмує Ендрю Бостон.

Нагадаємо, у грудні 2017-го США ухвалили рішення про постачання в Україну оборонного озброєння. У Києві очікують на протитанкові комплекси “Джавелін”. Посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що вони дістануться Україні абсолютно безкоштовно.

Джерело Телеканал новини «24»
03.02.2018

Facebook
Close