Місто і регіон

Рішення про підвищення окладу працівникам ніжинського дошкілля депутати відклали! | Ніжин

На сесії міської ради, яка відбулась 28 лютого було підняте немаловажливе питання для ніжинських працівників дошкілля та позашкілля. Воно стосувалось все того ж підняття заробітної за рахунок міського бюджету. До слова був запрошений голова Ніжинської профспілки працівників освіти і науки Володимир Сорокін. У його зверненні йшлось про наступне.

Отже ці кошти, як стало відомо направились би для 150 чоловік, кожному з яких зарплата мала б піднятись на 350 грн.

Дане звернення депутати попросили прокоментувати начальника фінансового управління Людмилу Писаренко. Вона зазначила:  «На сьогоднішній день ми обговорюємо три різні суми. Коли ми затверджували бюджет,  «плачевна» постанова Кабміну для працівників дошкілля не була відома. Ми звернулися до управління  освіти щоб там нам надали  потреби в коштах на виплати педагогам. Сума складала  12 800грн. Це відповідно додаткова потреба.  У листі заступника начальника управління освіти на сьогодні маємо суму близько 7 млн. грн. В той час голова профспілки говорить про 1 800 000 грн.  Різниця в рази.»

Констянтин Смалій нагадав, що  в грудні місяці 2016 року  було прийнято рішення про виділення коштів на підняття зарплат всім педагогам на 60 відсотків. А потім, в зв’язку з постановою, ці кошти були направлені лише на зарплати працівникам ЗНЗ. Виходить ось така соціальна нерівність.

На це начальник фінансового управління підкреслила, що передбачено було 35 650 грн., з яких виділено було половину.

До обговорень долучився міський голова Анатолій Лінник. Він повідомив, що відповідно до цього рішення потрібно буде нарахувати зарплати  в сумі 7 млн. грн. Отже, 2 млн. грн. зараз просить голова профспілки і виходить 5 млн. грн. боргу. То за рахунок чого буде покриватись даний борг, враховуючи те, що 3 млн. грн. не вистачає на освіту до кінця року, а ще плюс 5 млн. і виходить 28 млн.

Депутат обласної ради Сергій Охонько в свою чергу висловився наступним чином: «Це питання неоднозначне. Адже з однієї сторони,  ми обділимо 300 чоловік, якщо не виділимо їм кошти на заробітну плату,  а з іншої – не зможемо виконати робіт на 7 млн. грн. задля розвитку  дошкілля.  Треба виставити приорітети. 7 млн. – 7 дитячих садків, які можна утеплити, поставивши нові вікна. Я впевнений, якщо у працівників цих закладів запитати, що для них важливіше: 300 грн. до зарплати  на пів року, чи  утеплити садочки – кожен з чистою совістю обере другий варіант. Отже до розгляду питання треба підходити виважено.»

Іван Коробка зауважив, що це питання можна вирішити не тільки посадовим окладом, а й виділенням коштів на оплату преміальних і це найбільш раціональний шлях. «Якщо б переглянули зміни до бюджету і виділи кошти, то управління освіти могло б їх розприділити між педагогами ДНЗ і ПНЗ. Не будемо заганяти в «глухий кут» підвищенням посадових окладів, якщо можна створити преміальний фонд», – продовжив депутат.

Міський голова підмітив той факт, що зацікавлені у даному питанні мали б широко обговорювати це питання на бюджетних комісіях, а не в сесійній залі.

Юрій Хоменко також мав власну точку зору і виразив її у наступному: «Я  взагалі хотів би в цьому році запропонувати депутатському корпусу присвятити розвитку  дошкільних навчальних закладів. У нас є три типових проекти: «Карамболь», Центр милосердя,  ЗОШ №14 і обласні депутати зараз  займаються щоб виділити необхідні кошти з обласного бюджету. І зробивши нові дитячі садочки в Ніжині  ми зробили б  набагато більше в розвитку дошкілля, аніж просто виділити  на заробітну .

На останок начальник фінвідділу запропонувала депутатам  прийняти рішення про підняття зарплат на 20 % на 4 місяці — це близько 1 000 000 грн. Але під час голосування пропозиція набрала лише 15 голосів, чого не було достатньо для затвердження.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!