Місто і регіон

Реформа освіти: чого чекати майбутнім медикам | Ніжин

Міністерство охорони здоров’я України має намір “підчистити” мережу вищих навчальних закладів, залишивши з них найкращі.
Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, передає Politeka.

“Треба проводити оптимізацію мережі вузів і скорочувати обсяги набору студентів деякими з них. Так ми зможемо збільшити фінансування тих ВНЗ, які працюють якісно. Але про оптимізацію жоден популіст вам не скаже”, – заявив Лінчевський.

Для абітурієнтів планується ввести прохідний поріг у 150 балів і використовувати “широкий конкурс”, який запровадило Міністерство освіти в 2016 році. Через це  вищі навчальні заклади з числа кращих отримають більше студентів. Тим часом, в “слабкі” ВНЗ можливо взагалі ніхто вступати не буде.

Таким чином, оптимізація пройде “природним” шляхом. Для того, щоб абітурієнти робили висновки про якість освіти і “вирішили своїми ногами, якому медуніверситету жити”, по кожному навчальному закладу заплановано виведення результатів “Крок”.

Заступник міністра зазначив, що починаючи з середини 90-х років, кількість університетів розросталась. Тим часом, абітурієнтів ставало все менше. Через це, на сьогоднішній день в країні вийшло занадто багато викладачів.

Як повідомляв портал “Знай.uа“, українські активісти створили інструмент моніторингу дотримання прав студентів і викладачів у ВНЗ.

Джерело: znaj.ua [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
18.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close