Україна і світ

Референдум на Донбасі: Волкер озвучив чітку позицію США

Референдум на Донбасі: Волкер озвучив чітку позицію США

Сполучені Штати Америки не підтримують ймовірне проведення референдуму “про статус Донбасу” за російським сценарієм на окупованих територіях.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер, передає “Інтерфакс”.

Зокрема, його запитали про те, чи у США є відповіді на російські пропозиції з приводу проведення референдуму на Донбасі щодо визначення майбутнього статусу регіону.

США відкидають ініціативу про референдум. Немає жодних правових основ для цього в Конституції України і Мінських угодах,
– наголосив Волкер.

Дипломат закликав врахувати той факт, що саме через агресію Росії багато людей з Донбасу були змушені покинути свої будинки.

“Ми були доволі чіткими в той час, що проведення референдуму є нездійсненною ідеєю лише на частині української території, де більшість населення було переміщено через російське втручання”, – підкреслив він.

Нагадаємо, 16 липня, у Гельсінкі відбулася зустріч президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з головою Російської Федерації Володимиром Путіним. 

Згодом видання Bloomberg повідомило, що Путін під час зустрічі з Трампом запропонував президенту США провести референдум, аби вирішити конфлікт на Донбасі. Підкреслювалося, що поки російський лідер не захотів оприлюднювати план, аби його американський колега зміг краще розглянути.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: