Україна і світ

Путін поставив умову для подальшого транзиту газу через Україну

Путін поставив умову для подальшого транзиту газу через Україну

Проект “Північний потік-2” не є конкурентом українському транзиту газу, і якщо Україна представить економічно обґрунтовані умови транзиту, то Росія готова буде їх розглянути.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін за підсумками переговорів з канцлером Австрії Себастьяном Курцем, передає “Інтерфакс”.

“Це не альтернатива навіть українському маршруту. Якщо Україна представить економічно обґрунтовані умови використання своєї газотранспортної системи – ми можемо їх розглянути”, – сказав він.

Водночас Курц зазначив, що Австрія підтримує проект “Північного потоку-2” і вважає його позитивним для Німеччини та інших країн Європи.

“Але, звичайно, треба опрацювати ще безліч деталей і вплив проекту на інші держави прояснити. Австрія дуже позитивно ставиться до цього проекту, він позитивний для Німеччини і для багатьох інших країн”, – наголосив австрійський канцлер.

Що таке “Північний потік” – газопровід від Росії до Німеччини, першу гілку якого вже збудували. Її проклали дном Балтійського моря від російського Виборга до німецького Любміна. Пропускна спроможність першої гілки близько 27 мільярдів кубометрів на рік.
Північний потік зводять як альтернативу транзиту через Україну. Критики “Північного потоку-2” вказують насамперед на те, що цей проект поглиблює залежність країн ЄС від російського газу.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018