Україна і світ

Путін на нараді з членами Ради безпеки обговорив ситуацію з православною церквою в Україні

Путін на нараді з членами Ради безпеки обговорив ситуацію з православною церквою в Україні

Президент Російської Федерації Володимир Путін обговорив у п’ятницю ввечері з постійними членами Ради безпеки Росії питання внутрішньої і зовнішньої політики, в тому числі ситуацію навколо Російської православної церкви на Україні.

Про це повідомила агенція ТАСС з посиланням на заяву прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова.

На нараді відбувся обмін думками про становище Російської православної церкви в Україні після відомого рішення Константинопольського патріархату,
– сказав Пєсков.

Нарада відбулася у Москві після завершення робочого візиту Путіна в Могилів, де раніше в п’ятницю він разом з президентом Білорусії Олександром Лукашенком взяв участь у Форумі регіонів двох країн.

У нараді взяли участь прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, спікери обох палат парламенту Валентина Матвієнко і В’ячеслав Володін, голова адміністрації Кремля Антон Вайн, секретар Радбезу Микола Патрушев, міністри внутрішніх справ Володимир Колокольцев, закордонних справ Сергій Лавров, оборони Сергій Шойгу, директор ФСБ Олександр Бортніков , глава СЗР Сергій Наришкін, спецпредставник президента з питань природоохоронної діяльності, екології та транспорту Сергій Іванов.

Нагадаємо, що у Москві зробили чергову заяву через рішення синоду Константинопольського патріархату щодо Томосу про автокефалію для України – цього разу обіцяють захищати “інтереси православних”. 

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: