Україна і світ

Псевдовибори на окупованому Донбасі: Волкер розповів про наслідки

Псевдовибори на окупованому Донбасі: Волкер розповів про наслідки

Проведення проросійськими бойовиками псевдовиборів на окупованому Донбасі стане “кроком назад” в урегулюванні ситуації за мінськими угодами.

Про це повідомив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер на брифінгу в кулуарах зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Волкер наголосив, що проведення виборів на Донбасі суперечитиме мінським домовленостям, якщо у регіоні не будуть створені відповідні безпекові умови.

Росія говорить, що вона підтримує виконання Мінських угод, але насправді проведення таких “виборів” стане свідченням, що вона робить протилежне,
– повідомив він.

Спецпредставник США також зазначив, що підтримує проведення законних місцевих виборів для обрання законної місцевої влади, мерів, керівництва обласних адміністрацій.

“Такі вибори можуть відбутися, якщо буде безпека в регіоні, і цього можна досягнути завдяки розгортанню миротворчої місії під егідою ООН”, – повідомив він.

До слова, Волкер заявляє, що єдине місце, де страждає російськомовне населення України, – це територія Донбасу, де Росія здійснює агресію.

Хто такий Курт Волкер?Американський дипломат, у 2017 році був призначений спеціальним представник Державного департаменту США з питань України. Він координує зусилля Держдепу з врегулювання російсько-українського конфлікту. Позиція Волкера є наступною: “Донбас – це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно”.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: