Прокуратура перевіряє причетність Портнова до анексії Криму

Прокуратура перевіряє причетність Портнова до анексії Криму

Верховна Рада АР Крим у березні 2014 року прийняла постанову, яка почала окупацію півострова Росією. Автором цієї постанови може бути екс-чиновник адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов.

Про це свідчить запис телефонної розмови між радником Президента РФ Сергієм Глазьєвим та “Володимиром Андрійовичем”, яка була записана українською розвідкою 1 березня 2014 року і була оприлюднена прокурорами під час засідання Оболонського суду у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Її на своєму сайті опублікувало видання “Цензор.НЕТ”.

Відтак перевіркою факту, що Андрій Портнов причетний до цієї постанови Верховної Ради Криму, зайнялася прокуратура Криму. Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомив заступник прокурора АРК Олександр Удовиченко.

Він пояснив, що ці плівки є матеріалами кримінального провадження, яке розслідується іншим підрозділом прокуратури – не прокуратурою АР Криму. Однак, за його словами, ця інформація потрапила у поле зору прокуратури АР Криму, і наразі відомство здійснює процесуальні дії, направлені на те, щоб підтвердити чи спростувати цю інформацію.

“Плівки –  це матеріали кримінальної справи, яка, за моєю інформацією, розслідується іншим підрозділом органів прокуратури. Не прокуратурою АР Крим. Однак ми, звичайно, перебуваємо в стані постійного моніторингу ЗМІ, і будь-яка інформація щодо півострова Крим, осіб, пов’язаних або, можливо, причетних до його окупації, тих процесів, які відбуваються зараз, все це нами моніториться. При виявленні такої інформації вона моментально перевіряється шляхом слідчих дій в тому чи іншому кримінальному провадженні. Інформація, про яку ви сказали, потрапила в поле нашого зору. Ми зараз проводимо процесуальні дії, спрямовані на те, щоб її або підтвердити, або спростувати”,  –  заявив Олександр Удовиченко.

Варто зазначити, що у так званих «плівках Глазьєва» мова йде про те, що Верховна Рада АРК має ухвалити якусь постанову, яку підготував Андрій Портнов. Сам радником Президента РФ Путіна пояснює, що потрібно ухвалити цей документ, “щоб було зрозуміло, що не вся Україна прям-таки хоче підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом”.

За даними “Цензор.НЕТ”, прокурори поки не ідентифікували співрозмовника Глазьєва “Володимира Андрійовича”. Але голос цієї людини дуже схожий на голос Володимира Андрійовича Константинова (так званий “голова державної ради Республіки Крим”).

Джерело Телеканал новини «24»
03.02.2018