Місто і регіон

Продукти харчування, які на межі зникнення | Ніжин

Чи замислювалися ви колись про те, що в один день можете залишитися без своїх улюблених продуктів просто тому, що вони зникли з лиця землі?

Глобальне потепління і інші проблеми зміни клімату ведуть не тільки до зникнення певних видів тварин, а й завдають серйозної шкоди сільському господарству.

Насолоджуйтесь нижчепереліченими продуктами, поки у вас ще є така можливість, тому що вони можуть припинити своє існування вже при нашій з вами життя.

Авокадо

Ціни на авокадо стабільно ростуть, і тому є цілком логічне пояснення. Один з основних його постачальників – це США, там його вирощують в основному в Каліфорнії, де в останні роки відбувається сильна засуха. Оскільки для того, щоб виростити кілограм цього фрукта потрібно витратити більше 1000 літрів води, то в посушливі часи витрати ростуть, як і ціна кінцевого продукту.

Кава

Так, і не дивуйтеся. Завдяки глобальній зміні клімату до 2080 року з лиця землі можуть цілком зникнути кавові дерева. Підвищення температури завдає серйозного удару по плантаціях кави.

Тому вдихніть глибше прекрасний аромат свого ранкової кави, тому що цілком ймовірно, що в не зовсім далекому майбутньому ви будете змушені переключитися на чай. Думайте про те, що в цьому питанні є свої переваги.

Зникаючі продукти
Банани

Найвідоміший у світі сорт бананів «Кавендіш» сьогодні під впливом жахливого грибкового захворювання дуже швидко вимирає. Хвороба називається «тропічна гонка 4» через швидкість поширення.

Захворювання повільно вбиває кореневу систему банана, не дозволяючи рослині повноцінно споживати поживні речовини і воду з грунту. Воно поступово засихає. Хвороба, на жаль, дуже швидко поширюється по планеті, сжірая на своєму шляху бананові плантації.

Риба

Сьогодні вилов абсолютно всієї існуючої риби відбувається у багато разів швидше, ніж встигає відновлюватися популяція. Якщо все буде і далі продовжуватися в такому темпі, то до 2050 року людство може залишитися зовсім без риби.

Арахіс

Є велика ймовірність того, що до 2030 року припинить своє існування цей багатьма улюблений продукт. Для вирощування цього горіха потрібен стабільний клімат, проте південні регіони, в яких традиційно вирощується арахіс, більше за інших страждають від підвищення температури і посухи.

Продукти в небезпеці

Мед

Популяція бджіл вже не перше десятиліття стабільно продовжує зменшуватися, а з нею, власне, і кількість меду. Сьогодні ситуація просто катастрофічна, адже за останні 10 років бджіл стало менше ще на 40 відсотків, а все через «синдрому руйнування сімей бджіл».

Бджоли – це найважливіший елемент екосистеми, і якщо вони вимруть, то людство зіткнеться з більш серйозними проблемами, ніж просто відсутність меду на столі.

Шоколад

Є ймовірність того, що ми втратимо і цих ласощів, яким багато так люблять заїдати стрес. Шоколад – це ще одна потенційна жертва підвищення температур і засух. За деякими прогнозами, люди втратять плантації шоколаду до 2050 року.

Тверді сорти італійської пшениці

І знову причина – глобальне потепління і посухи, які дуже негативно впливають на зростання пшениці, особливо в південній Італії. Пшеничні поля можуть почати висихати вже з 2020 року, а зникнути повністю ще за нашого життя.

Вино

І тут всьому провиною глобальне потепління. Найкращий час збору врожаю винограду – це після дощу, якому передувала посуха. Однак, через те, що останнім часом посухи тривають все довше, то у винограду іноді навіть немає шансу дозріти.

Апельсини

Якщо ви подумали, що зі зникненням кави переключіться на апельсиновий сік, то сміємо вас розчарувати. Апельсинові дерева атакує зеленение цитрусових. Є тільки один спосіб перемогти це страшне захворювання – знищити дерево разом з кореневою системою.

Захворювання переносить тля, і воно вже захопило США і Азію.

Нут

Для того, щоб виростити один кілограм нуту необхідно витратити понад 2000 літрів води. Засухи в усьому світі і глобальне потепління скоротили виробництво цього продукту на 40 відсотків.

Все це звучить дуже песимістично, і якщо ми нічого не робитимемо, то подальша зміна клімату лише посилити своє негативний вплив на сільське господарство. А список зникаючих продуктів буде збільшуватися. Насолоджуйтесь ними зараз, адже скоро, цілком можливо, від них залишаться тільки спогади.

Джерело: ThisisInsider

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
21.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook