Україна і світ

“Продає російську брехню”: одіозному європейському політику заборонили в’їзд в Україну

"Продає російську брехню": одіозному європейському політику заборонили в'їзд в Україну

Україна заборонила в’їзд на територію країни британському комуністу Ендрю Мюррею, який є радником лідера опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіна.

Про це у своєму розслідуванні пише Daily Mail, посилаючись на відповідь Служби безпеки України на запит “Апострофа”.

Відповідно до коментаря СБУ, Мюррей був внесений у список персон нон-грата у червні: йому заборонили в’їзд в Україну на три роки. Окрім того, в СБУ зазначили, що таке рішення було ухвалене, оскільки Мюррей “вважається частиною глобальної пропагандистської мережі Путіна, продаючи російську брехню, особливо щодо Криму і війни на сході України”.

Це не крок, який ми приймаємо легковажно, а це означає, що він вважається потенційною загрозою нашій національній безпеці,
– підкреслили в СБУ.

За інформацією Daily Mail, Мюррей протягом 40 років був членом комуністичної партії Британії, а в 2014 році започаткував “Солідарність з антифашистським опором в Україні” (SARU) для того, аби вести антиукраїнську пропаганду в країнах Заходу. Після анексії Криму Росією та введенням нею ж військ на Донбас, Мюррей використовував SARU, щоб Європу інформувати про те, що конфлікт в Україні це “війна, проведена київським урядом” проти “народу, який здійснює своє право на самоврядування”. 

"Продає російську брехню": одіозному європейському політику заборонили в'їзд в Україну
Ендрю Мюррей (ліворуч) та Джеремі Корбін

"Продає російську брехню": одіозному європейському політику заборонили в'їзд в Україну
Внесення Мюррея в персони ног-грата/”Апостроф”

Радник Корбіна заявляв, що Україна у конфлікті на Донбасі потурає бажанням ЄС і НАТО. Також Мюррей показав свою проросійську позицію, не раз висловлювуючи сумніви в причетності Р до трагедії з Boeing МН-17.

А у Великобританії тим часом розгорається скандал навколо Мюррея і Корбіна. Стало відомо, що Мюррей працював в офісі Корбіна протягом року, не маючи права доступу до секретної інформації, так як влада не змогла задовольнити його прохання про видачу такого дозволу. Джерело в парламенті повідомило Daily Mail, що Мюррею не видали дозвіл у зв’язку з проблемами, що виникли при його перевірці. 

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: