Місто і регіон

Проблеми доступу до історико-культурних об’єктів в Ніжині | Ніжин

Ніжин «сором’язливо» приховую свою туристичну сторону. У минулому році Ніжин став одним з «7 чудес України: історичні міста і містечка», але, як виявилось, цього замало, щоб стати туристичним містом. У нас в Ніжині є місця, які навіть не всі ніжинці відвідали, що ж там говорити вже за гостей. А все тому, що деякі визначні об’єкти не рекламують, не привертаючи до них уваги. Як результат, турист, який завітав до нашого міста, тим паче не дізнається і відповідно їх не відвідає. Одне з таких місць – «Музей рідкісної книги».

Журналісти сайту «Нежатин» завітали до бібліотеки при НДУ ім. Гоголя аби побачити своїми очима, те, що можливо приховано від інших…
Єдиний шанс дізнатися про цей музей – це прочитавши вказівник на нещодавно поставленому знаку на площі І. Франка. Але все рівно без допомоги місцевих, музей не знайти, адже на вході нема ніякої вивіски окрім тієї, що зазначає про те, що це – бібліотека НДУ ім. Гоголя.

Але, уявимо собі, що знайшовся турист, який дуже сильно хоче потрапити в музей, і він дізнався, де він знаходиться, але його все одно не пустять, адже потрібен дозвіл ректора університету на проведення екскурсії. І тільки прийшовши до університету, знайшовши ректора, написавши письмову заяву, він зможе потрапити до бажаного місця.
Але він буде нагороджений за свої старання та здивований рідкісними експонатами. Наприклад, там є найменші за розмірами в Ніжині путівники для туристів 16-17 століття

або ж одна з найбільших книг «Євангеліє», яка розміром більше метра і має вагу – 19 кілограмів;

Острозька Біблія, видана в 1581 році та багато інших книжок.
Також, приємно вразить екскурсія директора бібліотеки, який не тільки цікаво розповідає, а й має глибокі знання у своїй справі. Так, розповідатиме відвідувачам про всі цікавинки музею саме директор, а не екскурсовод. Можливо справа в нестачі кадрів, можливо недофінансування закладу.
Систему проходження відвідувачів музею через університет зумовлює його підпорядкування навчальному закладу. Фактично – це бібліотека університету, але тут постає таке питання: чому б не вивести музей з підпорядкування університету і не зробити його самостійним закладом, який би приймав туристів і сам розпоряджався надходженням фінансів? На це питання журналісти «Нежатину» намагалися знайти відповідь у ректора Ніжинського державного університету Олександра Самойленка, але, на жаль, Олександр Григорович наразі у командировці. Маємо надію, що з приводу цього питання у нас ще буде можливість поспілкуватися з ректором.

Якщо ж Ніжин і ставчудом України, то давайте покажемо весь потенціал нашого міста, і зробимо так, щоб всі історико-культурні об’єкти були  максимально доступними для відвідування.

Володимир Борисюк

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close