Місто і регіон

Про стежину долі Івана Сошенка розповіли вихованців ніжинської школи мистецтв | Ніжин

Другого червня 1807 року народився Іван Максимович Сошенко на Київщині у м. Богуслав. Познайомили з життям та творчістю художника дітей та дорослих викладач історії мистецтв художнього відділу школи мистецтв Катерина Борисова та спеціальний гість – Микола Самко (краєзнавець, поет та пісняр).

Доля художника та чуйного педагога тісно переплелася з долею Тараса Шевченка та увійшла в історію нашого міста.   У Ніжині Сошенко отримав місце вчителя малювання і чистописання у повітовому училищі. Гімназисти, які вважали Сошенка диваком і невдахою, зі здивуванням спостерігали, як йому читав свої нові вірші у 1846 році сам великий Шевченко, просив у нього поради й  вислуховував зауваження! Тому ставлення до художника змінилося і залишило світлий відбиток у тодішніх студентів.

А от життя Тараса Григоровича, кардинально змінила іще давня зустріч із Іваном Максимовичем Сошенко. Завдяки цій зустрічі, Шевченко познайомився із людьми, що представили його – кріпака, впливовому товариству: поетові Євгену Гребінці, художникам Олексію Венеціанову і Карлу Брюллову, письменникам Василю Жуковському і Нестору Кукольнику, що допомогли викупити Тараса із кріпацтва.

А через який тернистий шлях довелося пройти Шевченкові, будучі у неволі розповів Микола Микитович Самко, спираючись на ґрунтовне дослідження у книзі О. Я. Кониського «Тарас Шевченко – Грушевський. Хроніка його життя». Як виявилося наше місто притягувало до себе безліч талановитих і цікавих людей. Хтось тут народився, хтось жив, а хто просто полюбляв відвідувати. Живописні куточки міста і зараз надихають художників , поетів та піснярів бачити через призму творчості цей світ.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
06.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook