Місто і регіон

Про річку Остер: Відтінки чорного або Кому вигідна брудна вода | Ніжин

Ще зовсім недавно думали від чого помирає риба в Острі, як-от у цій же річці знов запахло нечистотами. Та є дилема: не всім то виявляється смердить! Та й колір чорної води має у кожної інстанції свій, так би мовити, відтінок. Однак, найцікавіше, що структури, які б мали контролювати стан річки, дізнаються про специфічний колір та запах води із Інтернету.

Читати також: Річку Остер знову забрубнюють? 
Так днями в мережу потрапили відео-ролики, де наче б то видно скид у річку чорної речовини.

Тож майже відразу після таких повідомлень і місцева, і обласна влада взялися до розлідування. Вчора чиновники та екологи візуально обстежили русло річки Остер та взяли поверхневі води на відповідні аналізи.

Дослідження показали, що вода не ідеальна (є перевищення заліза), але й не смертельна.

Фото Департаменту екології та природних ресурсів ОДА станом на 25 січня

Сьогодні в облдержадміністрації за головування першого заступника голови ОДА Леоніда Сахневича засідала Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області в залі № 2.

Основні повідомлення:

— Представники Козелеччини: вода брудна. Чого не знаємо, однак підозрюємо у порушенні технологій на Ніжинських очисних спорудах.

— КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства»: всі технічні збої (якби вони були), можна відстежити за існуючими показниками використання електроенергії. Структура має хорошу репутацію і, щоб її підтвердити, готова пустити з перевірками усіх фахівців.

— Державна екологічна інспекція в області: показники лабораторних досліджень майже по всіх пунктах допустимі. У відповідні райони надіслано запити щодо отримання інформації контролю вивозу нечистот з приватного сектору. Адже випадки «утилізації» відходів шляхом їх незаконного скиду до річок уже мали місце.

Колір води на відео спотворений відстанню зйомки. Фахівці інспекції нічого такого не побачили. Структура для уникнення подальших непорозумінь пропонує Козелецькому району обрати свого незалежного інспектора, який би був очима і вухами громади та перебував би разом з екологами на усіх перевірках.

Цікавий факт (зі слів начальника ДЕІ в області Леоніда Бурковського): автору сенсаційного відео запропоновано показати інспекції зафільмовані місця, однак той відмовився, посилаючись на свою зайнятість. Та під час перевірки на річці чоловік був помічений «у кущах та ще й на джипі». Тож є підозра, що така ситуація, ніщо інше, як звичайне цілеспрямоване збурювання населення.

— Чернігівська облдержадміністрація: довіряє лише офіційним документам, однак, на місце події таки відіслала своїх людей з профільного Департаменту. Леонід Сахневич закликав чиновників на місцях не займатися популізмом, а насправді працювати на благо громади. Зокрема, був зроблений акцент не лише на добросовісності населення у поводженні з відходами, а й на необхідності фінансових вливань задля підтримки екології у рідному населеному пункті.

Результати досліджень та зміни ситуації навколо річки Остер пообіцяли висвітлювати на офіційному сайті ОДА та обласного Департаменту екології та природних ресурсів.

cntime.cn.ua

Related Articles

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close

Adblock виявлено

Please consider supporting us by disabling your ad blocker