Україна і світ

Про Міжмор’я можна забути: альянсу між Польщею, Україною та країнами Балтії не бути

Про Міжмор'я можна забути: альянсу між Польщею, Україною та країнами Балтії не бути

Надії на формування в найближчі роки потужного стратегічного альянсу між Україною, Польщею та країнами Балтії остаточно втрачені.

Вони зламані новим законопроектом, згідно якому українські націоналісти в Польші тепер фактично прирівнюються до злочинців.

Підписуючи закон, Президент Польщі Анджей Дуда спрямував всі пояснення проти ізраїльської позиції незадоволення законом, а про українську позицію навіть не згадав. Це є закономірним апогеєм, підтвердженням і логічним віддзеркаленням остаточної зміни відношення до українців.

Протягом останніх двох років поляки почали все меньше і меньше помічати Україну у історично-політичних питаннях. І от тепер, здається, перестали помічати взагалі.

Альянс Міжмор’я, до реалізації якого, здавалося б, ще пару років тому було близько, як ніколи, знову відкладається в темну шухляду на довгі роки. Альянс, який міг би стати фундаментом і твердою гарантією безпеки для усіх його членів, стати повноцінним міцним щитом для усієї Європи. Адже як полякам, так і нам самим варто в першу чергу чітко й чесно визнавати перед самими собою, що самостійно й наодинці ми не здатні стримати Росію у разі тотального протистояння. Не здатні поодинці врятуватися у разі дійсно масштабної російської навали. А от усі разом змогли би.

Чимало ластівок, пророкуючих близьке загострення відносин, прилітало з Варшави протягом усіх останніх двох років. Але більшість з нас списували те все на “проіскі Москви”. Вже надто звикли бачити у поляках найперших союзників і надійний тил. Тому переламний закон сьогодні викликає в першу чергу навіть не злість, а тугу за втраченими можливостями.

А ще сумніше, що на якісь зворотні зміни, потепління відносин найближчим часом нам точно не слід очікувати. Польська провладна партія “Право і справедивість”, граючи на пошуках ворога і на імперських амбіціях свого народу з кожним днем тільки набирає все більшої популярності серед поляків. З такою тенденцію Качинський і ПіС можуть втримувати владу ще десяток років, а їх зовнішня політика буде тільки радикалізуватися і ставати ще гострішою після кожних нових виграних виборів.

Нічого позитивного у перспективі наступних років у польско-українських відносинах очікувати вже не варто.

Джерело Телеканал новини «24»
07.02.2018

Facebook
Close