Місто і регіон

Про аліменти по-новому: як це працює

Про аліменти по-новому: як це працює

Згідно статистики, в Україні 3 млн дітей виховуються у неповних сім’ях. Кожна п’ята дитина недоотримує відповідного фінансування, бо один з батьків не платить аліменти. Держава серйозно взялась за вирішення цього питання: відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів, з 6 лютого 2018 року на боржників накладається низка обмежень. Злісний неплатник не зможе виїхати за межі України, водити транспорт, полювати. Додають ще й психологічний тиск — оприлюднення Дошки Ганьби.

І хоча закон набув чинності близько місяця тому, державна виконавча служба в Чернігівській області уже встигла плідно попрацювати. Винесено 12 966 постанов на боржників за сплатою аліментів. 3 155 особам обмежили право виїзду за межі України, 3 270 обмежили у праві керування транспортним засобом, 3 270 обмежили у праві користування зброєю та 3 271 особа втратила право полювання. Та це ще не всі покарання, які чекають на боржників.

ОБМЕЖЕННЯ

  • Неплатників аліментів тимчасово, поки вони не виконають своє зобов’язання і не погасять заборгованість перед дитиною, будуть позбавляти прав керувати транспортним засобом.
  • Боржникам тимчасово заборонять використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю.
  • Неплатники аліментів тимчасово втрачають право давати згоду іншому з батьків на виїзд дитини, яка живе з одним із батьків, на короткий термін за кордон на навчання, лікування та відпочинок.
  • Боржникам тимчасово обмежуватимуть право на виїзд за кордон.
  • Вводиться такий новий вид адміністративних стягнень, як суспільно корисні роботи, які, на відміну від громадських робіт, є платними і дозволяють боржникові шляхом їх виконання поступово погашати наявну заборгованість.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

В Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області діє регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами ДВС області рішень про стягнення аліментів. Регіональний штаб в свою чергу курує мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментам міськрайонних відділів ДВС.

Саме такі мобільні групи зокрема здійснюють виходи за місцем проживання боржників, які мають заборгованість по аліментам, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

Окрім того, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» почав діяти новий напрямок «Я МАЮ ПРАВО на виконання рішення суду». Проводиться широка інформаційна кампанія «ДВС діє: ЛІКВІДАЦІЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО АЛІМЕНТАМ».

Зокрема, 21 лютого 2018 року команда Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області на чолі з керівником Олегом Трейтяком перебувала з робочим візитом у нашому місті. У Ніжинському педагогічному університеті ім. Миколи Гоголя фахівці управління юстиції зустрілися з викладачами та студентами історико-юридичного факультету аби розповісти про Закон #ЧужихДітейНеБуває та інші новації в роботі органів юстиції.

ДОШКА ГАНЬБИ

Он-лайн «Дошка Ганьби» створена Міністерством Юстиції задля тиску та дискомфортних умов для людей, які не сплачують аліменти. В систему внесено дані про орган, який виніс рішення, та загальну заборгованість по аліментах, прізвище, ім’я та по-батькові боржника. На сайті ви не знайдете фото неплатника чи його контактні дані.

Сюди потрапляють особи, які не виплачували аліменти більше трьох місяців та отримали відповідне виконавче провадження.

Автор: Ольга РОГАЧОВА

Джерело: ПравдаТУТНіжин

Джерело: Уездные новости
01.03.2018