Україна і світ

Присутність США в Україні, навіть не на полі бою, злить Росію, – Bloomberg

Присутність США в Україні, навіть не на полі бою, злить Росію, –  Bloomberg

Сьогодні Україна та США співпрацюють у військовій і розвідувальній сферах, чого не було раніше. Крім того, чинний американський президент Дональд Трамп пообіцяв надати офіційному Києву летальну зброю. У зв’язку з цим у Росії неабияк занепокоїлися.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Так, автор статті підкреслює, що Василь Грицак – остання людина, від кого можна очікувати на похвалу на адресу президента Трампа за його політику щодо Росії.

Зокрема, журналіст згадує слова Грицака, які той виголосив 6 лютого у Вашингтоні: “Я є переконаним, що президент Трамп розуміє загрози для України від Росії”. У зв’язку з цим він робить висновок, що така заява є очікуваною, оскільки Україна – слабка країна, відтак потребує допомоги США та не хоче без причини сперечатись з американським президентом.

“Ми аналізуємо дії уряду США. Це включає не тільки санкції, але і надання летальної зброї та інші дії. Наші контакти з американською розвідкою зараз перебувають на висоті”, – пояснює свою позицію Грицак.

Відтак, автор намагається зрозуміти, чим є викликаною така поведінка Грицака

Як наголошується, річ у тім, що попередня адміністрація Барака Обами не надто хотіла близької співпраці з військовими та розвідкою США і утримувалась від надання летальної зброї Україні. Натомість адміністрація Трампа схвалила надання летальної зброї Україні. Також Служба Грицака має більш тісну співпрацю з ЦРУ щодо розслідувань.

Відтак, автор зазначає, що навіть без допомоги на полі бою, присутність США в Україні злить Росію.

“Росія постійно твердить, що ЦРУ та українська розвідка “об’єднались разом і всюди є разом. Кожного дня вони бачать людей в камуфляжі, і говорять що ЦРУ є в Україні. Коли наші снайпери ефективно працюють, російська пропаганда набирає обертів. Це показує, що вони вас бояться”, – заявив своєю чергою Грицак.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close