Місто і регіон

Прийомна сім’я – шанс на нове життя    | Ніжин

Тому, хто виріс у рідній сім’ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, – наодинці із складними життєвими проблемами. Хоч якось компенсувати батьківську турботу намагається держава.

Українською системою державної опіки над дітьми-сиротами та тими, хто залишився без батьківського піклування, передбачено, що з народження до набуття повноліття вони мають можливість бути доглянутими державними закладами, завдання яких – утримання, виховання, навчання та надання професійних навичок. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт  у родині (усиновлення, опіка, передавання на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї).

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою                     і болючішою для нашого суспільства. Особливо тепер, під час глобальної фінансової, енергетичної та соціально-політичної кризи. Очевидним фактом є, що переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в інтернатних закладах. Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховується в сім’ях, – вони недоотримують батьківського тепла, любові, ласки й турботи, що, звичайно, не може не впливати  на формування їхнього характеру й світогляду. Адже сімейне виховання  просто необхідне для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості.

За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони – наше майбутнє. На жаль, обділені батьківською любов’ю діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі,  зі свого боку, маємо докласти максимум зусиль для того, щоби не допустити втрати віри, любові та надії  дітьми, яким не пощастило з біологічними батьками.

В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення нової форми державної опіки – інституту прийомної сім’ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім’ї.

               Що ж таке прийомна сім’я ?

Прийомна сім’я – це сім’я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно взяла на виховання  та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти, які отримали  статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. У таких випадках прийомна сім’я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину.

Прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду.

Форми стосунків прийомних дітей із біологічними батьками та іншими родичами визначаються органами опіки та піклування за погодженням прийомних батьків. Утримання прийомної дитини у прийомній  сім’ї фінансується державою. Одному з прийомних батьків виплачується два прожиткових мінімуми (для дитини відповідного віку) на утримання, виховання, навчання, лікування, харчування цієї дитини та грошове забезпечення у розмірі 35 % відрахувань від загальної суми виплат на дітей – за виконання обов’язків прийомних батьків. Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Прийомну сім’ю обов’язково постійно відвідує соціальний працівник, який надає соціальні послуги (за потребами), а також проводить бесіди                       з батьками, надає їм поради щодо вирішення деяких загальних та соціальних питань. Окрім того, соціальний працівник спілкується також і з прийомною дитиною: наодинці з нею він дізнається про її думку та почуття щодо перебування у прийомній сім’ї.

Шановні ніжинці! Якщо вам небайдужа доля дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, та якщо ви вирішили створити прийомну сім’ю на базі своєї родини, ми завжди чекаємо вас в Ніжинському міському центрі соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді, за адресою  м. Ніжин, вул. Об’їжджа, 120, ІІ поверх; контактні телефони: 3-13-84, 7-85-00.

А. Руднік, психолог Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!