Місто і регіон

Президент України дав відповідь на петицію про розблокування «Вконтакте» | Ніжин

Електронну петицію про скасування блокування інтернет-ресурсу «Вконтакте», яку підписали понад 25 тисяч осіб, розглянув Президент України Петро Порошенко. Про це повідомляється на сайті президента в розділі електронних петицій.

«Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, враховуючи реальні загрози національній безпеці України та стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації і втручання у внутрішні справи України, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та спроби маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу Mail.ru Group »та інших російських інтернет-компаній спеціальних економічних і обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом. Підтримка електронної петиції про скасування блокування інтернет-ресурсу «Вконтакте» вважаю неможливим », – повідомив Порошенко.

Картинки по запросу Порошенко
Порошенко зазначив, що російський холдинг «Mail.ru Group», до складу якого входять «Вконтакте» і »Мейл.ру Україна», а також група компаній «Яндекс» і деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України і її громадян.

«Зокрема, компанії сприяють спецслужбам Росії в зборі, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом – персональних даних та особистого листування громадян України. Навіть угоди про користування зазначеними послугами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу компанії (фактично – країні-агресора і її спецслужбам) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам », – зазначив Порошенко.

Президент вважає, що таким чином, українські користувачі контроль спецслужб РФ, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують громадян України. Контент соцмережі, на думку президента, загрожує інформаційній безпеці України.

«Контентного наповнення цих ресурсів також направлено на спроби маніпулювати суспільною свідомістю шляхом поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутнього, на жаль, в Україні протестному антиукраїнському потенціалу, залученню його в антинародні акції і масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу і повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти », – зазначається у відповіді Порошенко.

Президент навів приклади такої роботи росіян в соцмережі:

«Роботу російських агентурних мереж ми могли бачити під час фейковий протестів поляків у Львівській області, виступів в м Одеса, спробах проходження« безсмертного полку »та інші. Одним із прикладів цього є громадянин РФ Сергій Жук, який протягом 2014-2015 років був учасником незаконного збройного формування «ДНР» (позивний «Москва», в даний час знаходиться на території РФ) і тривалий час, користуючись довірою наших співвітчизників, провокував і підбурював їх до участі в масових заворушеннях в р .. Києві », – нагадав Порошенко.

«Крім того, переконливим доказом необхідності застосування всіх передбачених вітчизняним законодавством заходи щодо захисту власного кіберпростору свідчить і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об’єкти життєдіяльності, відбулася 27 червня цього року. У мережі російську інтернет-павутину потрапили сотні тисяч українських користувачів, які, не підозрюючи нічого поганого, були використані як «гвинтики» антиукраїнської пропаганди », – вважає Порошенко і нагадує, що російські соціальні мережі стали також розсадником деструктивних груп на кшталт сумно суїцидальних спільнот типу« синій кит », а соцмережа« Вконтакте »залишається чи не головним вмістилищем« піратського »контенту в світі.

Джерело: hyser.com.ua

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
01.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook