Україна і світ

Прем’єр Польщі пояснив необхідність прийняття закону про заборону “бандеризму”

Прем'єр Польщі пояснив необхідність прийняття закону про заборону "бандеризму"

Зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, які передбачають кримінальну відповідальність за заперечення “бандерівської ідеології”, потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Про це у телезверненні до польського народу заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, передає “Укрінформ”.

Брехня Освенціма – це не лише заперечення німецьких злочинів, але також й інші форми фальсифікації історії. Однією з найгірших форм цієї брехні є применшення відповідальності справжніх злочинців і приписування відповідальності їхнім жертвам. Ми хочемо боротися з цією брехнею у кожному його прояві. Саме тому ми змінюємо закон про Інститут національної пам’яті,
– заявив польський прем’єр.

Моравецький наголосив, що у Польщі ніколи не обмежуватиметься дискусія про Голокост, оскільки поляки самі були його жертвами.

Польський прем’єр також зазначив, що поляки розуміють емоції і з боку Ізраїлю.

“Потрібно виконати багато роботи, аби ми, наша спільнота, змогли разом розповісти складну історію. Культура польських євреїв є невід’ємним елементом нашої, польської спадщини”, – підкреслив політик.

Нагадаємо, що закон, який напередодні ухвалив Сейм, вночі 1 лютого підтримав Сенат. Президент Петро Порошенко заявив, що закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею і висловив стурбованість.

Джерело Телеканал новини «24»
02.02.2018

Facebook
Close