Місто і регіон

Правоохоронці запобігли другому масштабному етапу атаки Petya.A

Українським правоохоронним органам вдалося попередити другу масову кібератаку вірусу Petya.A

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.Правоохоронці запобігли другому масштабному етапу атаки Petya.A

Він зауважив, що друга хвиля кібератаки вірусу Petya.A почалася о 13:40 4 липня, а її пік планувався на четверту годину дня. Попри це, ще до третьої години дня кіберполіція заблокувала розсилку та активацію вірусу з серверів інформаційної системи М.E. Doc.

«Атаку було зупинено. Сервери вилучено разом зі слідами впливу кіберзлочинців з очевидними джерелами з Російськой Федерації», — наголосив Аваков.

Він нагадав, що перший етап масової кібератаки відбувся минулого тижня, 27 червня. Зокрема, було встановлено, що ураження інформаційних систем українських компаній відбулось через оновлення програмного забезпечення призначеного для звітності та документообігу M.E.Doc. Зокрема, тоді хакери здійснили несанкціоноване втручання в роботу одного з персональних комп’ютерів компанії-розробника вказаного програмного забезпечення — ТОВ «Інтелект-Сервіс».

«Зловмисники, з метою приховування вдалої кібероперації щодо масового ураження комп’ютерів та несанкціонованого збору з них інформації, тим же самим способом, через останні оновлення ПЗ „M.E.Doc“ розповсюдили модифікований ransomware Petya», — пояснив Аваков.

Зараз у слідчих є версія, що атака була спрямована проти стратегічно важливих для держави компаній, що могло дестабілізувати ситуацію в країні. Також аналіз всіх подій дозволяє припустити, що особи, які організували напади з використанням WannaCry, можуть бути причетні до вірусної атаки на Україну.

«З метою негайного припинення безконтрольного розповсюдження Diskcoder.C (нову активність було зафіксовано сьогодні в 13.40), а також враховуючи бездіяльність посадових осіб ТОВ „Інтелект-Сервіс“…, ухвалено рішення про проведення обшуків і вилучення програмного та апаратного забезпечення компанії, за допомогою якого розповсюджувалось ПЗ», — підсумував Аваков.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close