Новини Чернігова

«Працівники банків» продовжують заробляти на довірливих жителях Чернігівщини

«Працівники банків» продовжують заробляти на довірливих жителях Чернігівщини

Українські шахраї працюють майже без вихідних, обдурюючи людей різного віку, статі, соціального статусу та їхньої географічної віддаленості.

Тому поліція Чернігівської області вкотре закликає громадян тримати в тайні банківські реквізити.

Лише за вчорашній день спритники «заробили» 23,8 тисячі гривень. У Козелецькому районі вони удали з себе менеджерів банку, а в Новгород-Сіверському – працівників Служби безпеки України. В обох випадках план спрацював.

До Козелецької поліції звернулася 46-річна жінка, яка має картку не дуже популярного банку. Утім це не завадило умільцям зняти з неї 7 тисяч гривень одразу після того як заявниця продиктувала їм секретні дані.

Жінка не підозрювала, що подзвонили їй не менеджери банку, а справжні шахраї. Вони запевняли, що мають звірити якісь дані, натомість – зняли останні гроші.

У Новгород-Сіверському районі 52-річній жінці подзвонив невідомий та представився працівником СБУ. Перелякана жінка вмить погодилася повідомити голосу в слухавці ледь не всю інформацію про себе. Для того, щоб зняти гроші, шахраям вистачило звичайних цифр на звороті картки. Зрештою 16,8 тисячі гривень тепер лежать на рахунках людей, що вдавали з себе правоохоронців.

Поліція наполегливо застерігає: ні в якому разі не повідомляйте нікому всю інформацію зі своїх банківських карток, в першу чергу — термін дії картки та захисний код на її зворотному боці.

Також не забувайте, що справжні банківські працівники ніколи не питатимуть ці дані телефоном, а в разі потреби запропонують вам особисто прибути до відділення банку та розв’язувати виниклу проблему там.

За всіма переліченими фактами відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook