Україна і світ

Посол розповів, чи вплине обрання Земана президентом на стосунки Чехії та України

Посол розповів, чи вплине обрання Земана президентом на стосунки Чехії та України

Переобрання президентом Чеської Республіки Мілоша Земана, який відомий дружніми відносинами з президентом Росією, нічого не змінює у відносинах між Прагою і Києвом.

Про це сказав посол України в Чехії Євген Перебийніс, передає “Укрінформ”.

У разі такого результату виборів, не думаю, що слід розраховувати на якісь зміни у відносинах між Україною і Чеською Республікою, зміни позиції Чехії щодо України,
– заявив він, нагадавши, що Земан уже був президентом останні 5 років.

Український дипломат зазначив, що зовнішню політику у Чеській Республіці визначає уряд, і саме від того, яким буде уряд, які будуть його пріоритети, і залежатиме в майбутньому розвиток двосторонніх відносин між двома країнами, позиція Чехії і підтримка України.

Коментуючи ситуацію з урядом, відставку якого минулого тижня прийняв президент, посол зазначив, що на сьогодні вона ще не визначена. Очікується, що президент Земан знову уповноважить формувати новий уряд Андрея Бабіша, лідера партії ANO. Коли це станеться, наразі невідомо, український посол вважає, що не раніше, ніж через місяць, а може й пізніше.

“В принципі заяви Андрія Бабіша і програма нового уряду свідчать про те, що Україні і надалі буде приділятися з боку Чехії досить серйозна увага. Тому ми розраховуємо на те, що відносини будуть розвиватися позитивно”, – сказав Перебийніс.

Нагадаємо, за попередніми результатами, чинний президент Чехії Мілош Земан переміг у другому турі президентських виборів.

Джерело Телеканал новини «24»
27.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close