Україна і світ

Порошенко вкотре поставив Росію на місце щодо часів Київської Русі

Порошенко вкотре поставив Росію на місце щодо часів Київської Русі

Президент України Петро Порошенко затвердив нову символіку для Генпрокуратури, елементи якої стосуються “Руської правди” – законодавчого документу часів Київської Русі.

Відповідну заяву гарант зробив на урочистостях з нагоди Дня працівників прокуратури, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Нова прокуратура заслуговує і на нову символіку. Я сьогодні підписую відповідний указ. Автори та розробники врахували найкращі не лише європейські, а й вітчизняні геральдичні традиції. Меч княжої доби нагадує про одне з найдревніших документів правосуддя в Україні – “Руську правду” Ярослава Мудрого. Ваги символізують глибоку спадковість правових традицій”, – зауважив політик.

Порошенко вкотре поставив Росію на місце щодо часів Київської Русі
Нова емблема ГПУ

За його словами, “Руська правда” до Росії не має жодного стосунку, оскільки тоді Росія не існувала.

Додамо, в офіційному виданні “Урядовий кур’єр” в номері за 1 грудня вже опубліковано вищезазначений указ очільника. Таким чином, документ вступив в силу.

Крім того, президент також затвердив і порядок використання емблеми та прапора Генпрокуратури. Відповідно до цього, символи повинні розмістити в кабінеті генпрокурора, в залах засідань ГПУ та на інформаційній, а також сувенірній продукції відомства.

Раніше на емблемі відомства було зображено ваги з двома перехрещеними мечами.

Довідка: “Руська правда” – пам’ятник законодавства XI-XII століть, вважається найбільш раннім зі збережених кодексом правових норм ранньосередньовічної Русі.

Джерело Телеканал новини «24»
01.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook